Prečo môže byť hoci aj dvojtýždňová dovolenka v niektorej prímorskej destinácii taká dobrá a nášmu zdraviu prospešná? Pobyt na pláži, opaľovanie sa a striedanie plážových hier, vodných športov aj samotného plávania a unášania sa morskými vlnami prospieva nášmu zdraviu mnohými „neviditeľnými“ spôsobmi. Samotné kúpanie je dobré pre naše srdce, morská voda je liečivá pre pokožku a pobrežný vánok je pre naše opálené telo a našu dušu nielen osviežujúci ale aj upokojujúci. Nie je preto divu, že dovolenka pri mori je pre mnohých tým najlepším miestom pre zdravý pobyt.
Dovolenka pri mori ako revitalizácia
Pre mnohých dovolenkárov je hlavnou inšpiráciou pobytu pri mori možnosť opálenia sa do čokoládovo hneda. Prečo nie, pokiaľ to nie je len touto jedinou motiváciou prečo si zvoliť dovolenku pri mori. Múdre je čo najčastejšie si vychutnať aj pobyt v neďalekej morskej vode. Alebo jazdenie na morských vlnách. Bez ohľadu na to, čo robíte, ponorenie v mori je skvelé cvičenie. V tejto situácii funguje každý sval vášho tela. Morská voda pomáha udržiavať nízku teplotu tela a pozitívne vplýva na váš krvný tlak. Vodné športy vám môžu tiež pomôcť. Zamestnávajú naše chrbtové, ramenné a brušné svaly.
Dovolenka pri mori aj naboso
Slaná morská voda pomáha spevniť a zjemniť pokožku. Ak je vo vode veľa morských rias, je to mimoriadne prospešné. Riasové extrakty pomáhajú rozbiť tukové bunky a redukujú celulitídu. Studená voda zvyšuje krvný obeh a znižuje zadržiavanie vody. Slaná voda tiež zlepšuje vašu pleť. Vysušuje pokožku a soľ je prírodným exfoliantom. Odstraňuje jemne a prirodzene odumreté pleťové bunky a pripraví pleť tak, aby mohla lepšie vstrebať ďalšie dôležité ingrediencie. Ponorenie v mori je teda oveľa menej bolestivé ako facelift. Morská voda je bohatým zdrojom kremíka. Zanecháva pokožku mladšiu, tónovanú a menej zvráskavenú. Prvok jód podporuje rast vlasov a ich lesk. Chôdza naboso pozdĺž pláže prispieva k odlupovaniu odumretej kože z chodidiel nôh. Vycestovať k moru sa vyplatí.