Práca v Nemecku aj cez prázdniny

     Nemecko je nepochybne jednou z najobľúbenejších destinácií, ktoré si ľudia zvolili a odchádzajú tam kvôli lepším zárobkom. Nie je žiadnym tajomstvom, že plynulá znalosť nemčiny hovorenou aj písanou formou výrazne uľahčuje hľadanie si práce v Nemecku. Umožňuje tiež uchádzať sa o zamestnanie na najatraktívnejších a lepšie platených pracovných pozíciách. Samotný proces prehliadania inzerátov a výberu ponúk je oveľa rýchlejší, ak rozumiete ich obsahu. Bude tiež oveľa jednoduchšie prispôsobiť sa novému miestu pobytu, pokiaľ ovládate aspoň základy nemčiny. Aj bez znalosti jazyka sa môžete uchádzať o zamestnanie v mnohých odvetviach vrátane logistiky, výroby alebo práce v skladoch.

manualna praca
Ak neovládate nemčinu, viete sa zamestnať aj v iných odvetviach ako je stavbárstvo, logistika, výroba alebo sklad.

Ako si nájsť prácu na prázdniny v Nemecku?

    Veľa ľudí, najmä mladých, si hľadá prácu v zahraničí aj na dovolenkové alebo prázdninové obdobie. Medzi takéto možnosti patria sezónne práce, zber ovocia, práce na farmách alebo na zeleninových plantážach. Sú to ale aj ponuky v sektore stravovania, cestovného ruchu či starostlivosti o seniorov.

sezonna praca
Veľa ľudí si hľadá sezónnu prácu na leto. Väčšinou ide o zber ovocia, práce na farmách či zeleninových plantážach.

     Aby ste si vybrali prácu V Nemecku, ktorá najlepšie zodpovedá vašej kvalifikácii, preferenciám a samozrejme finančným ambíciám, oplatí sa zaujímať sa o to oveľa skôr. Hoci aj niekoľko mesiacov pred plánovaným dátumom odchodu. Práve vtedy sú dostupné najatraktívnejšie inzeráty s dovolenkovou prácou. Ak však chcete odísť v inom období ako v lete, nezabúdajte na fakt, že kandidáti na sezónnu prácu v Nemecku sa hľadajú celoročne.

Ako si nájsť prácu v Nemecku?

     V zahraničí sa dá nájsť dobre platená práca mnohými spôsobmi. Ak neviete, kde začať, odporúčame vám skontrolovať si všetky nasledujúce dostupné možnosti:

  • spolupráca s lokálnou alebo zahraničnou pracovnou agentúrou,
  • úrady práce v Nemecku,
  • fóra a internetové portály s oznámeniami o brigádach,
  • tlač a tradičné médiá s ponukami,
  • sociálne médiá (najmä skupiny na Facebooku),
  • priatelia, ktorí si sami našli zamestnanie v Nemecku.

     Nezabúdajte, že ak sa rozhodnete spolupracovať s dobrou pracovnou agentúrou, môžete si rýchlo a bezpečne nájsť legálnu prácu. Všetky formality vám pomôžu vybaviť a vďaka pomoci s ubytovaním nebudete v strese s hľadaním si vhodného ubytovania v blízkosti vášho nového pracoviska.

Dano

Pridaj komentár