Miesič cesta vhodný aj pre pizzerie 

Dnes je úplnou samozrejmosťou, že na miesenie cesta sa profesionálne používajú rôzne konštrukčné typy miesičov cesta. Využívajú ich pizzerie, reštaurácie, cukrárne, pekárne ako aj veľkokapacitné vývarovne jedál.  Čoraz častejšie sú však dostupné profesionálne riešenia pre menšie gastronomické prevádzky aj domácnosti.  

Planetárny, špirálový alebo vidlicový miesič cesta 

Planetárne miesiče majú občas  multifunkčný charakter a sú často vidieť v cukrárenských výrobniach. Aj keď spoľahlivo a úspešne vymiesia aj chlebové cesto či pizzu. Špirálové mixéry sú asi najobľúbenejším typom. Sú to veľmi solídne konštrukčne spracované zariadenia. Počnúc malými modelmi do 5-6 kg cesta a končiac profesionálnymi verziami dosahujúcimi kapacitu až niekoľko desiatok kilogramov. Otáča sa tu aj misa, ktorá môže byť pevná alebo odnímateľná. Niektoré modely majú sklopnú hlavu. Vidlicové miesiče sa používajú hlavne na koláče s vysokou hydratáciou, teda s veľkým množstvom vody. Charakteristický je tu pohyb vidlice v horizontálnej osi.  

Miesič cesta
Špirálový miesič cesto skoro neohrieva.

Cesto na pizzu vymieša špirálový miesič 

Čo je dôležité, špirálové mixéry ohrievajú cesto minimálne na rozdiel od planetárnych modelov. Je to dôležité, pretože u pizze s dlhým kysnutím sa snažíme oddialiť proces kysnutia. Dokonalá chuť pizze spočíva nielen v správnych podmienkach pečenia v peci prispôsobenej na tento účel, ale aj v povahe pripraveného cesta. Kvalitne pripravenú hmotu zabezpečí účinný špirálový miesič cesta. V špirálovom mixéri sú všetky prvky, ktoré prichádzajú do styku s cestom, vyrobené z nehrdzavejúcej ocele. Tento materiál nemení chuť, vôňu ani iné vlastnosti potravinárskych výrobkov. Nerezová oceľ je navyše pevný materiál, ktorý sa nedeformuje pod vysokým odporom, ktorý môže nastať pri miesení cesta na pizzu. Dôležitý je tu dizajn miesiča – charakteristický tvar špirály, ako aj optimálny pomer jej priemeru k miske. Všetko to umožňuje pripraviť dokonalé cesto pre vyhľadávanú taliansku pochúťku. 

ručná príprava cesta
Prístroj na miešanie cesta vám ušetrí veľa práce.

Valčekový systém miesenia cesta 

Tento typ miesiča maximálne reprodukuje manuálnu zručnosť skúseného kuchára. Originálny chránený valčekový systém miesi cesto rovnako ako ruky odborníkov. Stroj je navrhnutý na výrobu studeného cesta s rovnakými okrajmi, aké vytvorí šikovný „pizzaiolo“. Toto zariadenie je praktické a veľmi jednoduché na používanie. Vložené guľôčky cesta sú vždy dokonale roztiahnuté do požadovaného tvaru. 

admin

Pridaj komentár