Digestor a jeho potreba

Niektorí ľudia hovoria, že digestor nie je potrebný, stačí dobre vyvetrať a ušetríte. Fakt, že sa dnes kuchyne už bez digestoru ani nenavrhujú, však túto teóriu jednoznačne nepotvrdzuje a vyvracia. Digestory či odsávače pár sú dnes pevnou súčasťou kuchyne a spĺňajú v nej hneď niekoľko dôležitých funkcií, o ktorých si niečo napíšeme. Predtým však dovoľte ešte spomenúť skutočnosť, že dnešné digestory sú aj veľmi estetické a štýlové, a pri správnom výbere zapadajúcom do zladenia kuchyne vie byť digestor dokonca dominantou v kuchyni.

digestor
Ostrovčekový digestor môže byť veľmi štýlový doplnok kuchyne

Viac, než len otvorené okno

Hlavnou úlohou digestorov či odsávačov pár je zabezpečiť cirkuláciu vzduchu a zároveň aj jeho filtráciu, alebo priamy ťah von z miestnosti. Vďaka tomu sa zbavíte všetkých nečistôt, ktoré vzduch obsahuje a tiež sa zbavíte alebo výrazne zredukujete špinu a mastnotu v okolí sporáku. V lepšom prípade sa zachytia na filtri, inak odídu spolu so vzduchom. Moderné digestory nezabúdajú ani na svetlo a ponúkajú variácie veľmi efektívnych svetelných možností, ktoré osvetlia žiadanú plochu.

Digestor ako dominanta v kuchyni

Vyberte ten pravý digestor

Digestor neradno kupovať len na základe toho že „tento sa mi páči“ . Je tu hneď niekoľko faktorov, ktoré treba zvážiť, aby bol práve ten váš maximálne efektívny vzhľadom na štruktúru kuchyne. Máte na výber zo štyroch základných typov : Vstavané, podvesné, ostrovčekové a komínové digestory. Každý typ je špeciálne stavaný na jednotlivé rozloženie kuchyne. Iný digestor sa bude hodiť do kuchyne, kde je linka so sporákom pri stene, než do kuchyne s ostrovčekom. Rozhoduje tiež veľkosť priestoru či typ sporáku. Pokiaľ sa jedná o malú kuchyňu, bude stačiť zariadenie s výkonom okolo 200 m3 / h. Oproti tomu väčšie profesionálne kuchyne vyžadujú výkon až okolo 700 m3 / h. Digestor by mal byť vo výške minimálne meter nad varnou plochou, pokiaľ ste vysoká osoba, môže ísť kľudne ešte vyššie pre váš komfort pri varení.

Adel

Pridaj komentár