Maľovanie fasády Cena verzus Cena za čistenie fasád domov

Maľovanie fasády Cena od 16€/m2

Pustiť sa do rekonštrukcie staršieho rodinného domu si žiada od majiteľov hlavne veľa ich času a trpezlivosti, no netreba zabúdať ani na značné finančné prostriedky, ktoré si rekonštrukcia domu určite „vypýta“. Vo väčšine prípadov sa stáva, že hoci si majitelia pred rekonštrukciou stanovia a naplánujú určitý rozpočet, kým je rekonštrukcia na konci, tento rozpočet sa zväčší aj dvojnásobne. Práve preto je dôležité pri rekonštrukcii domu premýšľať nad tým, kde všade sa dajú finančné prostriedky ušetriť a práve jednou z možností je aj maľovanie fasády. Na úvod je potrebné povedať, že maľovanie fasády cena sa pohybuje okolo 16 eur za meter štvorcový, no existuje aj oveľa lacnejšia alternatíva. Viete aká?

maľovanie fasády cena

Čistenie fasád domov Cena od 3,8€/m2

Ako sme už spomínali v úvode, maľovanie fasády cena sa pohybuje okolo 16 eur za meter štvorcový. Ak však chcete ušetriť značné finančné prostriedky, môžete zvážiť čistenie fasád domov. Aby ste mali predstavu o približnej úspore nákladov, tak cena za čistenie fasád domov sa pohybuje už okolo 3,8 eura za meter štvorcový. Vďaka tomu môžete pri rekonštrukcii ušetriť až 70% nákladov vyčlenených na maľovanie fasády.

Dá sa vyčistiť naozaj každá fasáda?

Samozrejme, pod nižšou cenou sa ukrýva niekoľko „ALE“. V prvom rade musíte myslieť na to, že ak chcete využiť čistenie fasád domov, nesmie byť vaša fasáda poškodená. Dôležité je, aby sa fasádna farba nikde neolupovala, aby sa na fasáde netvorili žiadne trhliny alebo praskliny. No a tiež je dôležité, aby vám vyhovovala samotná farba fasády 😊. Ak spĺňate všetky tieto faktory, potom by vám nemalo nič brániť v tom, aby sa vám podarilo ušetriť až 70% nákladov oproti maľovaniu fasády.

čistenie fasád domov

Umývanie fasády do hĺbky

Častokrát sa nás majitelia rodinných domov pýtajú, či neprekáža, ak sa na fasáde objavujú napríklad plesne alebo riasy. Odpoveď je, že to vôbec nevadí. Profesionálne umývanie fasády totižto dokáže vyriešiť aj tento problém. Ak je umývanie fasády naozaj kvalitné, dokáže vyčistiť vašu fasádu do hĺbky, čo znamená, že plesne a riasy zmiznú nielen z povrchu fasády, ale aj z jej pórov. Vďaka tomu bude vaša fasáda vyzerať ako nová nielen bezprostredne po vyčistení, ale aj nasledujúcich päť rokov.

admin

Pridaj komentár