Čistá fasádna omietka aj počas zimných mesiacov

Vieme, že sa blížia Vianoce a čistá fasádna omietka nie je práve teraz vašou prioritou. No vianočné obdobie prejde a pred nami budú ešte stále dva celé zimné mesiace. A práve počas týchto zimných mesiacov sú fasády domov vystavené tým najnepriaznivejším podmienkam. Chladné počasie, vysoká vlhkosť, nedostatok svetla – to všetko sú aspekty, ktoré môžu počas zimy vašu fasádu nielen znečistiť, ale v niektorých prípadoch aj poškodiť. Prečo je to tak a hlavne, prečo by ste čistenie fasád nemali odkladať až do príchodu jari, na to sa pozrieme v tomto článku.

čistenie fasád

Fasádna omietka môže v niektorých prípadoch predstavovať zdravotné riziko

Predstavte si svoju fasádnu omietku, na ktorej sa počas roka (možno i rokov) nazbieralo množstvo nečistôt. Do toho príde chladné počasie spojené s neustálymi zrážkami, snehom a vlhkosťou. Väčšinu času je vonku tma… Áno, už tušíte správne. Toto je ideálne prostredie pre vznik plesní, prípadne dokonca aj rias. A ak sa náhodou na vašej fasáde objavili plesne a riasy už predtým, počas zimy sa budú môcť rozmnožovať ešte niekoľkonásobne rýchlejšie, než doteraz. Čo to pre vás znamená? Znamená to, že vaša fasádna omietka pre vás a vašu rodinu môže predstavovať zdravotné riziko.

fasádna omietka

Dôležité je nielen čistenie fasád, ale aj ich správna ochrana

Ak sa tomu však chcete vyhnúť, nie je nič jednoduchšie – stačí si objednať profesionálne čistenie fasád, ktoré fasády domov nevyčistí len na povrchu, ale aj v hĺbke pórov. Obráťte sa na skutočne profesionálnu firmu, ktorá okrem vyčistenia fasády zabezpečí aj jej ochranu. Kvalitné ochranné prostriedky na fasádne omietky vám totižto zabezpečia, že vaša fasáda vydrží čistá zvonku i zvnútra minimálne ďalších päť rokov.

Fasádna omietka – ušetrite svoj čas i financie

Mnoho majiteľov domov práve na čistenie fasád veľmi často zabúda, prípadne ho roky odkladá. Dôvodom je zväčša nedostatok času, prípadne obavy, že pôjde o nákladnú záležitosť. No nemusíte sa obávať ani jedného! Pokiaľ ide o váš čas, všetko za vás môže vyriešiť firma, ktorá čistenie fasád ponúka a vy sa nemusíte o nič starať. A pokiaľ ide o financie, zanedbanie starostlivosti o fasádne omietky môže viesť až k takému poškodeniu fasády, že budete musieť investovať do úplne novej fasády, čo vás vyjde niekoľkonásobne drahšie.

admin

Pridaj komentár