Detská obuv – viete ako ju nakupovať?

Kúpu detskej obuvi ľudia často veľmi podceňujú a venujú jej minimum času. Dajú si záležať na nepodstatných veciach ako napríklad štýlové oblečenie aj kočíky, no zabúdajú na to, že obuv by sa nemala kupovať len podľa toho, či je trendová a či bude perfektne ladiť s bundou vášho potomka. Vhodná detská obuv je nesmierne dôležitá a každý rodič by si mal o nej aspoň niečo naštudovať, skôr než si to namieri do obchodov s detskými topánkami. Prv než nejaké topánky kúpite, potrebujete vedieť presnú veľkosť chodidla vášho dieťaťa a to nielen jeho dĺžku, ale aj šírku. Dôležitý je aj materiál použitý na ich výrobu a nezabúdajte na to, že za kvalitnú obuv si priplatíte.

detská obuv

Kvalitná detská obuv – aká by mala byť?

Detská obuv – aj šírka chodidla je dôležitá!

Nato, aby ste mohli vášmu potomkovi kúpiť zdravé detské topánky, v ktorých bude môcť jeho noha rásť a správne sa vyvíjať, potrebujete zmerať jeho chodidlo. Urobíte to tak, že na zem dáte papier, dieťa sa naň postaví a vy jeho chodidlo obkreslíte – veľmi jednoduché a efektné zároveň! Noha sa tak rozloží do strán, rovnako ako v topánke a vy získate najpresnejšie merania. Nielen dĺžka chodidla je podstatná, rovnako dôležitá je aj jeho šírka. Mnoho detí má širšie nôžky a ich rodičia o tom ani netušia. Potom sa bežne stáva, že hoci má ich trojročné dieťa šírku nohy takmer 7 cm, kúpia mu topánky široké sotva 6,5 cm! Prsty na nohe sú nepekne stlačené a po nejakom čase sa detské chodidlo deformuje. Detská obuv by preto mala byť nielen dostatočne veľká, ale aj široká.

detská obuv

Kvalitné topánky sú dôležité od prvého kroku

Detská obuv – aký materiál je vhodný?

Detská obuv by mala byť skutočne kvalitná a zdravotne nezávadná. Od prvých krôčikov popri nábytku by malo mať vaše dieťa spoľahlivú obuv, vyrobenú z tých najkvalitnejších materiálov – pravá koža, ovčia vlna, bavlna. Takýto materiál má schopnosť pohlcovať vlhkosť, keďže detské nožičky sa potia viac ako dospelé. Zároveň sa koža na rozdiel od syntetických materiálov dokonale prispôsobí tvaru detského chodidla a to je nesmierne dôležité. Kvalitná detská obuv vám zabezpečí, že nôžky vášho potomka budú rásť a vyvíjať sa tak ako majú a vám sa tak vráti všetok čas aj peniaze, ktoré ste do detskej obuvi investovali v podobe šťastného a spokojného dieťaťa.

Lenka

Pridaj komentár