Kuchyne môžete usporiadať rôznymi spôsobmi

kuchyne

Čo takto kuchyne od dizajnového architekta?

Pri výbere kuchyne je potrebné myslieť na mnohé veci, od ktorých sa bude neskôr odvíjať jej funkčnosť, praktickosť aj estetický vzhľad, preto je nevyhnutné naozaj dôkladné a precízne plánovanie kuchyne najlepšie priamo s odborníkmi v kuchynských či interiérových štúdiách.

V prvom rade musíte vždy zvážiť priestorové možnosti, teda veľkosť kuchyne a aj dispozičné umiestnenie. Premyslite si, koľko úložného priestoru na potraviny aj kuchynský riad potrebujete, čo priamo súvisí s počtom členov domácnosti aj s tým, ako často varíte a nezabúdajte ani na správne umiestnenie jedálenského stola, ak má byť súčasťou kuchyne.

Skôr, ako sa vyberiete do kuchynského štúdia, vytvorte si aspoň jednoduchý náčrt, v ktorom zohľadníte vaše predstavy a potreby, ako aj možnosti rozmiestnenia jednotlivých zón, napr. priestor na skladovanie, priestor na prípravu, priestor na varenie, ale aj umývanie riadu či miesto na odpad.

Možnosti rôzneho usporiadania kuchyne

Kuchyňa môže mať mnoho podôb, pretože na výber sú rôzne možnosti usporiadania kuchynskej linky. Ak vás obmedzuje priestor, ktorý máte k dispozícii, môžete sa rozhodnúť pre umiestnenie kuchynskej linky len na jednu stenu. Ide teda lineárnu jednostennú kuchyňu, ktorá je veľmi vhodná pre menšie, prípadne úzke a dlhé miestnosti, kde nemáme inú možnosť usporiadania.

Ak máte dostatok priestoru, máte aj väčšie možnosti pri výbere kuchyne, napr. kuchyňa v tvare L či súbežná dvojradová kuchyňa môže byť výbornou možnosťou pre vytvorenie dokonalej kuchyne. Naozaj luxusnú kuchyňu si vytvoríte pri usporiadaní kuchynskej linky v tvare U.

Ostrovček v kuchyni

kuchyne

Alebo moderný dizajn kuchyne?

Kuchyne s ostrovčekom sú tiež veľmi pôsobivé a umožňujú optimálne rozloženie pracovnej zóny do trojuholníka, kde ostrovček môže slúžiť napr. ako varné centrum, prípadne pomocou neho rozšírime pracovnú plochu aj odkladací priestor.

Ostrovček však môže slúžiť aj na posedenie. Veľmi obľúbené a moderné je vytvorenie štýlového sedenia s barovými stoličkami.

Kuchyne s umiestneným ostrovčeka si však vyžadujú väčší priestor, aby sme miestnosť príliš neprekombinovali a udržali v nej potrebnú vzdušnosť.

Dada

Pridaj komentár