Vraj vás už rok 2020 nemôže nijako prekvapiť? Kvalitné autorádiá nenechávajú nič na náhodu!

Preto buďme naďalej v strehu a všímajme si všetky aktuality. Novinky sa týkajú aj technológií, ktoré zasahujú do oblasti modernej výbavy automobilov. Tu zaraďujeme aj autorádiá rôznych renomovaných značiek, cenových tried a v atraktívnom dizajne. Možno je to už tak dávno, čo ste menili autorádio a teraz hľadáte praktického sprievodcu, ako sa v rozmanitej ponuke nestratiť. V tomto článku vám prinášame samé užitočné tipy!

autorádiá
Moderné autorádiá disponujú mnohými funkciami.

Aké sú tie najlepšie autorádiá? Základom je veľkosť!

Prídavné funkcie si budeme všímať až na záver. Tie sú najlákavejšie pre moderných užívateľov, no podstatnejšie je napríklad toto – veľkostná trieda 1din alebo 2din. Ktorá je tá vaša? Tie prvé modely sú prevažne v starších automobiloch, s montážnym otvorom o rozmeroch 184 x 53 mm (vrátane plechového rámčeka). Autorádiá typu 2din sú väčšie, modernejšie, pričom ich vonkajšie rozmery dosahujú až 189 x 119 mm.

Čím ďalším nás má autorádio zaujať, je jeho výkon. No ten v našom informačnom sprievodcovi „predá miesto“ funkčným vlastnostiam displejov. Prečo? Viditeľnosť a zreteľná čitateľnosť na displeji je základom, aby sme boli včas informovaní o mnohých dôležitých správach. Nie všetko totiž počas jazdy dokážeme prijať len sluchom.

Dotykové alebo na tlačidlá? Ak tlačidlá, tak sa rozhodnite pre veľké, ergonomicky tvarované a trvácne. Takisto platí, že farebne podsvietený displej autorádia nie je len dizajnovým, ale aj účelným riešením. Podporuje lepšiu viditeľnosť či už počas hmlistých rán, v noci alebo pri veľmi premenlivom počasí. Najčastejšie sa používa zelené, modré, červené, žlté, oranžové, ale aj biele podsvietenie. Má podporiť komfortný, nenútený zážitok z vašich ciest.

autorádio
Doprajte si príjemnejšiu jazdu kvalitným autorádiom.

Naozaj potrebujete vo vašom autorádiu aj tieto prídavné funkcie?

Čo tam po výkone, tvrdia mladí šoféri, keď si ho aj tak vieme korigovať prídavným zosilňovačom? Prehrávanie na novom autorádiu bude kvalitnejšie, zreteľnejšie, s väčšou rezervou výkonu. Zosilňovače majú špeciálne upravené výstupy pre reproduktory a taktiež samostatný subwooferový výstup.  Aby sme vám neboli dlžní ani tejto informácii, tak autorádiá sa prevažne vyrábajú so štandardným výkonom 4 x 45 alebo 4 x 50 W.

Nevynecháme ani tipy na inovatívne funkcie autorádia. Naším odporúčaním je vyberať všetko s mierou, preto zvážte, ako často budete potrebovať bluetooth zariadenie alebo prehrávanie DVD (v hlavových opierkach). Iné je zase investovať do autorádia s modernou GPS a spárovaním s vaším mobilným telefónom, ak ho využívate počas svojich služobných ciest. Riaďte sa svojím cieľom a potrebami – to sa vzťahuje aj na doplnkové príslušenstvo do auta!

Petra

Pridaj komentár