Medvídek alebo vlhčené obrúsky?

Vlhčené obrúsky pozná asi každý, je to vymoženosť modernej doby. Obrúsky napustené rôznymi látkami, prevažne chemickými, majú očistiť pokožku od nečistôt. Sú z umelého materiálu, ktorý sa nerozloží a často spôsobuje problémy v odpadových systémoch. Obrúsky najčastejšie používajú rodičia malých detí a veru v začiatkoch to ani u nás doma nebolo inak. No keď sa synovi na zadočku objavili prvé náznaky dermatitídy, vlhčené obrúsky som hneď prestala používať. A hľadala som účinnú a zároveň k pokožke šetrnú alternatívu. V pohodlí domova mi vždy stačila čistá voda, no mimo domu a najmä tam, kde nebol prístup k vode, som niečo na očistenie zadočka skutočne potrebovala.

medvídek

Čistý zadoček je základom pre spokojné dieťa

Kto hľadá, ten nájde

A ja som našla umývaciu emulziu Medvídek od českého výrobcu prírodnej kozmetiky Eoné. Medvídek je 100% prírodný produkt. Obsahuje čisté rastlinné a éterické oleje. Má teda olejovú konzistenciu, no vďaka emulgátoru z olív sa rozpúšťa vo vode a má čistiace účinky. Emulzia Medvídek je špeciálne vyvinutá pre starostlivosť o detskú pokožku v oblasti plienok. Vďaka svojmu zloženiu jemne čistí citlivú detskú pokožku, pôsobí antibakteriálne a krásne hojí prípadné začervenania. Jedná sa o koncentrát, ktorý je podľa návodu potrebné rozriediť vodou. Na to výborne slúži malá fľaštička s rozprašovačom.

 

medvídek

100% prírodný olej Medvídek na umývanie detských zadočkov

A ako na to?

Rozprašovačom aplikujete potrebné množstvo Medvídka buď priamo na pokožku dieťatka, alebo na obrúsok, ktorým pokožku následne očistíte. Je to veľmi jednoduché, však? Obrúsky môžete použiť originálne celulózové od Eoné, ktoré sú kompostovateľné, alebo látkové, aké som používala ja. Nastrihala  som si starú plienku na menšie štvorce a tie som po použití oprala napríklad s látkovými plienkami. Medvídek si udržal svoje čestné miesto ešte dlho po tom, ako sa naše deti odplienkovali. Tak som si naň zvykla, že pri našich výletoch vonku som ho mala stále pri sebe. Špinavé ruky od piesku, hliny, blata, od chrobáčikov? Žiadny problém, všetko Medvídek spoľahlivo očistil. Skutočne skvelý produkt!

Karin

Pridaj komentár