Autorádio, ktoré hovorí za vás?!

Hľadáte tip na autorádio, ktoré vás na cestách pobaví a zároveň sa dozviete všetko podstatné zo spoločenského a súkromného diania? Nech vaša jazda trvá akokoľvek dlho, so všestranným autorádiom si ani nevšimnete, ako rýchlo plynie čas. Prinášame vám stručný manuál o výhodách multifunkčných autorádií.

Prvou podmienkou je, aby vám autorádio vyhovovalo rozmermi, vzhľadom a primeranou cenou. Každá nadštandardná funkcia niečo stojí, a preto zvážte, ako často a o ktoré konkrétne funkcie máte skutočný záujem. Stačí vám naladiť si rozhlasové stanice na FM/AM frekvenciách a hneď získava jazda na lepšom štýle? Snáď tomu tak bolo, ale nie dnes, keď je záujem o širšie komunikačné využitie nových modelov. Autorádio počas jazdy už akoby za nás „pracovalo“ na tom, čo mi nestíhame. 

autorádio
Peugeot 308 Android 10 autorádio s WIFI, GPS, USB, BT

Nové, prívetivejšie autorádiá pre potreby bežného užívateľa

Bez čoho neodídete ráno do práce a čo nám spôsobí stres, keď nie je po ruke? Jednoznačne mobilný telefón, v ktorom máme „to najcennejšie“. Kontakty na všetkých známych, pripomienky, správy, fotografie, atď. V aute nemôžeme držať telefón v ruke, a tak sa musíme vynájsť pomocou autorádia s funkciou bluetooth. Za pár sekúnd dokážete spárovať telefón s autorádiom, načítať dôležité kontakty, prijímať, ale aj vytáčať hovory. Rôzne aplikácie vás už dnes upozornia na nové správy zo sociálnych sietí.

Náš tip – Počúvate jednu skladbu za druhou, no aj tak vám autorádio ešte neprehralo tú vašu?  Výhodou sú funkcie na nových iPhone, ktoré sa nielen rýchlo ovládajú a podávajú kvalitný zvuk, ale umožňujú vyhľadávanie cez názov piesne, albumu alebo interpreta.

Ak ste doteraz zápasili s nekvalitným zvukom, dokonca šumom a autorádio ste radšej vypínali, s novými funkciami sa už na to neodhodláte. Pomocou priameho ovládania basov si vyberiete jednu z piatich alebo až šiestich pozícií, pričom sa ráta aj s istou frekvenčnou odchýlkou. Princíp „zamestnáva“ tzv. Q faktor, ktorý kontroluje optimálnu zvukovú kvalitu.

autorádio
Kia Sportage Android 10 autorádio s WIFI, GPS, USB, BT

Čo nedokázalo vaše autorádio včera, dnes je už bežnou funkciou

Pred každou náročnou trasou ste si na čelné sklo upínali externú navigáciu. Náročne sa vám pomocou nej orientovalo, jej obsluha si vyžadovala veľkú pozornosť, čo sa prejavilo v nekomfortnom riadení auta. Pomocou nového autorádia si viete pohodlne zapnúť vstavanú navigáciu, respektíve vyhľadať nahranú na pamäťovej karte.

Načo by vám bolo autorádio, na ktorom nič nevidíte? To je častým problémom starších modelov s obmedzenými grafickými vlastnosťami. Pri autorádiu so 6 až 7 palcovým HD dotykovým monitorom bude každá nová informácia sýtych kontúr. Odporúčame skontrolovať rozlíšenie (minimálne 800 x 480 pixelov) a nepohrdnúť ani variabilným podsvietením. Čo je to za novinku? Len takých „pár tisíc“ farieb na výber. Všímajte si aj takéto detaily a majte krásny deň na cestách!  

Ondrej

Pridaj komentár