Nakupujeme záhradný nábytok

záhradný nábytok

Ako vybrať kvalitný záhradný nábytok?

Záhradný nábytok nakupujeme možno dva-tri krát za život. Ako však vybrať taký ktorý by vám vydržal celý život a zniesol všetky vrtochy počasia, všetku tu záťaž a stále si zachoval pôvodný vzhľad a vlastnosti? Odpoveď na túto otázku sa skrýva v dôkladnom výbere. S očakávaním dĺžky výdrže nábytku rastie samozrejme aj jeho cena. Preto ak chcete zakúpiť práve taký, ktorý vám vydrží niekoľko desaťročí, očakávajte, že cena bude vysoká. Ak sa však rozhodnete, že nábytok budete podľa trendov pravidelne obmieňať, neinvestujte zbytočne.

Kvalitný záhradný nábytok

Základom dlhej životnosti záhradného nábytku je kvalitný materiál. Takýto materiál musí výborne zvládať všetky vrtochy počasia, či už prudké slnečné žiarenie alebo v prípade, že nábytok nebudete schovávať, aj dážď, sneh a mráz. Rovnako tak musí dobre zvládať aj rôzne chemikálie, ktoré sa používajú na postreky v záhradách, pri čistení bazénu alebo pri samotnom čistení nábytku. Samozrejme výber závisí od preferencie nákupcu, avšak najkvalitnejší záhradný nábytok je vyrábaný z kvalitného dreva, ako buk alebo dub.

Dizajn vs. pohodlie

záhradný nábytok

Záhradný nábytok musí byť pohodlný a komfortný

Záhradný nábytok je zvyčajne odpoveďou na otázku vonkajšieho sedenia v zóne pokoja, oddychu a relaxu. Preto by jeho pohodlnosť mala byť ďalším základným kritériom pri výbere. Pokiaľ si aj vyberiete spomínaný drevený nábytok, nebojte sa nepohodlia. Takýto záhradný nábytok, okrem toho, že je ergonomicky tvarovaný, môžete vhodne doplniť odnímateľnými vankúšmi. Tie v prípade nečasu pohodlne odnímete a zabezpečíte tak ich čistotu a dlhú trvácnosť.

Alternatívou dreva, pri záhradnom nábytku je plast. V minulosti bol plastový záhradný nábytok podceňovaný, hlavne kvôli svojej dizajnovej stránke. V dnešných dňoch však prežíva návrat na trh, po tom, čo prešiel výraznými vylepšeniami. Plast je dlho trvácny materiál, veľmi nenáročný na údržbu. Plastový nábytok však budete chcieť na zimu uskladniť niekde vo vnútri domu, pretože mráz by mohol poškodiť jeho pevnosť a štruktúru. Naopak drevený nábytok môže byť v záhrade po celý rok, pretože mu mráz neublíži vďaka špeciálnemu spôsobu spracovania a ošetrovania.

Lenka

Pridaj komentár