Aká je reálna účinnosť krátkej streľnej zbrane?

Uvažujete o kúpe osobnej streľnej zbrane? Boli ste už na strelnici a skúsili ste si to? Alebo ste si len tak za chalupou skúsili zastrieľať z priateľovej pištole? To určite nepostačuje. Je dobré zájsť na strelnicu, dostať do ruky niekoľko krátkych streľných zbrani. A pod odborným dohľadom skusenejších strelcov si to jednoducho vyskúšať. Existujú strelnice s možnosťou požičať si za poplatok niekoľko zbraní, aj dlhých aj krátkych. Nieto nad osobnú skúsenosť aj v tejto ľudskej činnosti. Vyskúšajte tiež možnosť mať v ruke rôzne veľkosti zbraní. Od full-size až po sub-compact. Je potrebné, aby ste dokázali rozpoznať rozdiel medzi streľbou zo súťažnej pištole väčších rozmerov a záložnej kapesnej verzie. Potom budete schopnejší sa kvalifikovane rozhodnúť pre tú najvhodnejšiu krátku streľnú zbraň. Pre vašu povahu, postavu, oko aj ruku. Zbraň streľná krátka môže byť pre vás tá pravá.

zbraň streľná krátka

Zbraň streľná krátka ideálne padne do ruky.

Obrana seba a svojej rodiny – zbraň streľná krátka?

Pokiaľ je vašou hlavnou motiváciou vlastniť a nosiť svoju prvú krátku streľnú zbraň pre obranu seba a svojich najbližších, potom by malo ísť o zbraň neveľkú a majúcu relatívne malú hmotnosť. S najväčšou pravdepodobnosťou budete siahať po zbraniach kompaktných alebo dokonca sub-kompaktnej veľkosti. V závislosti od svojich telesných proporcií. Sú ľudia, ktorí majú také telesné predispozície, že si môžu dovoliť  plnohodnotnú full-size veľkosť. Väčšina záujemcov o zbraň na denné nosenie sa rozhodne pre kompaktnú veľkosť. Považujú to za potrebný kompromis medzi veľkosťou a hmotnosťou zbrane. Medzi pohodlnosťou a použiteľnosťou v  reálnom nasadení zbrane v prípade sebaobrany.

zbraň streľná krátka

Zbraň streľná krátka slúži najmä na osobnú ochranu.

Reálne nasadenie krátkej streľnej zbrane

Čo je to reálne nasadenie ručnej zbrane? Jedná sa o súbor parametrov a vlastností, ktoré v krajnom prípade rozhodujú o účinnosti použitia zbrane v rámci sebaobrany. Je to najmä jej kaliber, kapacita zásobníka, presnosť streľby a v neposlednom rade jej spoľahlivosť. Tieto faktory a dostatočný váš tréning na strelnici sú rozhodujúce v okamihu, keď dôjde k najhoršiemu a krátku streľnú zbraň budete musieť okamžite použiť.

Milos

Pridaj komentár