5 základných tipov na začiatok pri tvorbe web stránok

Ak hľadáte ideálny design pre vašu stránku alebo chcete obnoviť existujúcu, tvorba web stránok si vyžaduje pridať niečo nové a svieže, môžete to skúsiť týmito 5 radami, ktoré môžu dopomôcť k zvýšeniu premávky na vašom webe.

Tvorba web stránky – jednoduchosť je základ

Veľa web stránok je preplnených rôznymi grafikami, možnosťami a voľbami. Mnohokrát to pôsobí rušivo, chaoticky a bežného užívateľa to odradí v tom, aby si vôbec preštudoval ďalej váš web, alebo aby sa zdržal a dopracoval k informácii, pre ktorú si na váš web klikol v prvom rade. Preto sa uistite, že tvorba web stránok nezahrňuje žiadne zbytočné elementy a majte na pamäti, že aj tu platí „menej je viac“.

Redukcia farby

Správna farebná kombinácia je pri tvorbe web stránok veľmi dôležitá. Tvorba web stránok, z hľadiska farebnosti, by mal ladiť s logom vašej firmy. Môžete sa však „pohrať“ s odtieňmi daných farieb. Na web stránku sú ideálne pastelové farby, čisté línie a jednoduchosť.

Druh písma

Na žiadnej webstránke by nemali byť použité viac ako 2 druhy písma. Typografia je nesmierne dôležitý komunikačný faktor na webe. Vypovedá o profesionalite firmy, serióznosti a vkusu.

Čitateľnosť

tvorba web stránok

Používajte responzívny dizajn pri tvorbe web stránok

Obsah na vašej web stránke musí byť pre úspešnosť gramaticky bezchybný a mal by byť písaný profesionálne no zrozumiteľne aj pre bežného užívateľa. Teda, žiadne odborné výrazy a skratky, kvôli ktorým by si väčšina ľudí musela otvoriť cudzojazyčný slovník.

Sem však patrí aj čitateľnosť z ohľadu:

  1. farebnosti – je dôležité, aby bol písaný text dostatočne kontrastný s pozadím na stránke;
  2. šírky medzi riadkami – optimálna vzdialenosť medzi jednotlivými riadkami je 1,5 až 1,75;
  3. hierarchie – ak pri tvorbe web stránok stránky obsahujú veľmi dlhý text, je potrebné ho rozdeliť na odseky, body, odrážky…, pretože dlhý súvislý text pôsobí ospalo a odpudivo.

Najskôr mobil (responzívny design)

S príchodom smartfónov, veľkých displejov a tabletov je mierny ústup používania notebookov a počítačov. Ľudia si v dnešnej dobe prezrú webstránky, produkty, služby, atď. len na mobile, alebo najskôr na mobile a až keď ich daná vec zaujme a chcú si ju preštudovať trošku viac a podrobnejšie, až potom si web stránku preštudujú na počítači. Preto, ďalším dôležitým faktorom pri tvorbe web stránok je responzívny dizajn, ktorý umožňuje jednoduchý prehľad stránky aj na mobiloch.

Podeľte sa aj o vaše skúsenosti alebo iné rady, prípadne vyjadrite váš názor k tomuto článku v komentári. Vďaka!

Fredy

Pridaj komentár