Priaznivci jachtingu a majitelia jácht si to často nasmerujú smerom na Britské Panenské ostrovy. Je to medzinárodne známy raj jácht a jachtárov okorenený typickým kúzlom Karibiku. Ostrovy tvoria akýsi reťazec pozdĺž koralových útesov sira Francisa Drakea. Nachádzajú sa medzi Portorikom a ostrovom Svätý Krištof. Britské Panenské ostrovy sa môžu pochváliť skutočne neporušeným životným prostredím. Životná úroveň je tu vysoká. Klíma na Britských Panenských ostrovoch je subtropická s priemernou ročnou teplotou 32 ° C v lete a 29 ° C v zime. Vzhľadom ku svojej geografickej polohe môže byť Karibik a jeho ostrovy od júna do novembra zasiahnuté občas hurikánmi.
Najväčším je Tortola
Súostrovie sa skladá z 36 ostrovov, z ktorých je 16 obývaných. Medzi tie najväčšie patrí Anegada, Jost Van Dyke, Tortola a Virgin Gorda. Najväčším a zároveň hlavným ostrovom je Tortola s metropolou Road Town. Severné pobrežie Tortoli je doslova posiate zátokami a odľahlými plážami, ako sú napr. Brewer ‚s Bay či Smuggler‘ s Cove. V husto zaľudnenej zátoke Cane Garden Bay je zase plno barov a reštaurácií. Kopcovité ulice na ostrove sú výzvou pre všetky typy štvorkolesových vozidiel a ponúkajú nádherný výhľad. Na hornatom ostrovčeku Virgin Gorda sú osamelé pláže a prírodné zaujímavosti, ktorým dominujú monumentálne žulové balvany na pláži. Vďaka prílivu tu vzniká mnoho unikátnych morských zákutí.
Najdlhší korálový útes nielen v Karibiku
Ostrov Jost Van Dyke má povesť ako miesto, kde sa odohrávajú najrôznejšie párty dovolenkárov. Ponúka tiež jachtárom perfektné chránené kotvisko pre ich lode. Z ostrova sa môžete vydať na celý deň na blízky korálový ostrovček Anegada s takmer 30 km dlhým koralovým útesom Horseshoe Reef. Je to jeden z najdlhších koralových útesov vo svete.
Daňový ráj aj pre nákladné lode
Karibik a jeho ostrovné štáty využíva mnoho lodiarskych offshore spoločností. Niektoré z nich plávajú z daňových dôvodov pod vlajkou Britských Panenských ostrovov. Ostrovy sú tak rajom pre dovolenkárov, jachtárov aj podnikateľov.