Keď chcete pravú ázijskú exotiku, voľte Filipíny

Zunovali sa vám klasické dovolenkové destinácie na čele s Chorvátskom, Francúzskom, Talianskom a Španielskom? Nezúfajte, stále máte nesmierne množstvo možností, kde stráviť svoje zaslúžené voľno. Keď omrzí Európa, nastal čas sa poobzerať po iných kontinentoch. Ázia je pre nás Slovákov stále veľká neznáma, ktorú by sme mali prebádať. Táto časť sveta je ale neuveriteľne rozľahlá a vybrať si správne, nemusí byť jednoduché. Preto by sme odporúčali navštíviť Filipíny, ktoré boli v minulosti kolonizované Španielmi a USA. Filipíny tak prebrali západný spôsob života, ktorý viac vyhovuje aj nám turistom.

Filipíny

El Nido

Ústretovosť, priateľskosť, a veľa ryže

O Filipíncoch sa vie, že sú neuveriteľne priateľskí. Merajú v priemere 165 centimetrov a vyzerajú, že by neublížili ani muche, čo je pravdepodobne aj skutočnosťou. Takže sa nemusíte báť konfliktov, ktoré oni priam neznášajú. Ďalším typickým znakom pre Filipíncov je ich kuchyňa a gastronomické preferencie, ktoré sú obdobné snáď v celej Ázii. Medzi hlavné suroviny patrí ryža a mäso, čo tvorí až 70% ich stravy. Pokiaľ takéto jedlá obľubujete, navštívte jednu z lokálnych reštaurácií, ktoré sa nazývajú carindérie. Za obedné menu tu zaplatíte smiešnu sumu okolo jedného eura. Filipíny patria medzi krajiny, kde na mieste neminiete takmer nič.

Filipíny

Prekrásne miesto.

Kam na Filipínach?

Filipíny sa skladajú z tisícok ostrovov, preto by pre vás nemal byť problém nájsť si kúsok svojej oázy. Ak vyhľadávate exotické miesta s priezračným morom, bielym čistým pieskom a lagúnami, alebo hory, je pre vás ostrov Palawan ten pravý. Ďalším miestom, ktoré stojí za zmienku je El Nido. Má krásne ostrovy a množstvo lagún vo svojom okolí. Na niektoré z pláží sa dá prísť kajakom, alebo výletnou loďou. Filipíny sú v zásade hornaté, a zdobia ich skaly, stromy a more. Práve pre toto sú Filipíny také špecifické a nezabudnuteľné. Veď kto by zabudol na kúpanie sa pod ozrutnými skalami v priezračnej vode? My určite nie, a vy budete taktiež dlho spomínať.

Petra

Pridaj komentár