Značka adidas Originals je všade

Pôvodne rýdzo športová značka Adidas sa v 80. a 90. rokoch možno nie celkom zámerne vyprofilovala v značku mainstreamovú. Ak si marketingoví manažéri firmy Adidas chceli naďalej ponechať hlavne svoj športový image, potom logickým krokom bolo vytvorenie nešportovej lifestylovej odnože. A touto odnožou sa oficiálne od roku 2001 stáva Adidas Originals. Jej modelová  produkcia je stále navrhovaná materskou spoločnosťou Adidas. Patria k nej tiež kolekcie Adidas Superstar a Adicolor spájajúce v sebe kvalitu a originálnosť.

Adidas Originals

Adidas Originals Bermuda.

Staronové logo adidas Originals

Pre nemeckého giganta v produkcii športového oblečenia Adidas je typické trojlístkové logo už od roku 1972. V deväťdesiatych rokoch chcela značka Adidas viac zdôrazniť fakt, že aj napriek značným úspechom a popularite v šoubiznise sa stále ešte jedná o značku vytvárajúce športové oblečenie. Značka Adidas predstavila známe logo „performance“. Nejednalo sa však o koniec staršieho loga „trefoil“, práve naopak. Nebolo by totiž príliš rozumné takto pochovať popularitu svetoznámej značky. V priebehu deväťdesiatych rokov sa pôvodné trefoil logo začalo používať pre produkty spojené so životným štýlom a neformálnym streetovým oblečením, ktoré nie je výhradne určené pre šport. A tak vznikla značka adidas Originals.

Adidas Originals

Kolekcie aj na chladnejšie obdobie.

Adidas Originals v popkultúre a undergroundu

Adidas Originals  sú kolekcie športových odevov vychádzajúcich z tradície nemeského výrobcu športového oblečenia značky Adidas. Adidas Originals je dcérskou značkou nemeckého giganta, ktorá sa špecializuje na topánky, košele, kabáty, tašky, slnečné okuliare a ďalšie doplnky. Adidas Originals spája originalitu, hravosť, nápaditosť, neopozeraný dizajn a to všetko v nespočetných kolaboráciách s top svetovými celebritami. Je to značka, ktorú si zamilovali svetové celebrity, umelci, muzikanti a samozrejme aj ich fanúšikovia. Značka, ktorá preniká i do undergroundu. Adidas  sa usadil medzi  hudobníkmi, ktorí dokážu inšpirovať masy ľudí. To je v podstate najúčinnejšií cielený marketing. Adidas nosil Bob Marley, tenisky Adidas vidieť na rapových legendách Run-DMC. Obľubu v značke Adidas si našla aj kapela Limp Bizkit. Účinnejšia reklama snáď ani neexistuje.

Petra

Pridaj komentár