Ako môže termo omietka skvalitniť naše bývanie

termo omietka

Termo omietka sa postará o zníženie vašich tepelných strát

Prečo zatepľovať a chrániť vnútorné steny našich domov vhodnou termo omietkou? Určite hlavne kvôli  narastajúcim cenám elektriny, vody a plynu. Ako bežní užívatelia stále viac platíme za teplo v našich domovoch. Čím ale viac kúrime v našom byte či dome, tým viac zaplatíme na konci vykurovacieho obdobia.. Preto je dobré a rozumné nielen nainštalovať si lacný a úsporný systém vykurovania ale tiež zabraňovať úniku tepla z miestností aplikáciou vhodnej vnútornej omietky.

Je určite dobré mať nielen kvalitné plastové okná, ale tiež zateplené vnútorné steny termo omietkou. Steny obývačky alebo spálne, ktoré udržujú dlhšie teplo a dajú sa rýchlejšie vykúriť, nám šetria naše peniaze. A nakoniec spríjemňujú každodenný pobyt v bytových priestoroch pre nás samotných a naše rodiny.

Prečo práve termo omietka?

Použitie termo omietky je jeden zo spôsobov zateplenia našich domovov. Hlavne  vďaka jej izolačnej schopnosti sa  drží teplo v dome s oveľa menšími tepelnými stratami. Takže takto tiež menej platíme za elektrinu a plyn.

Naozaj veľkou výhodou je aj veľmi jednoduchá aplikácia vnútornej termo omietky. Nečakajú nás žiadne zdĺhavé stavebné procedúry, takže termoizolácie je naozaj skvelou investíciou pre zlepšenie kvality nášho bývania. Všeobecne termoizolácia je takzvané zateplenie, kedy sa snažíme znižovať tepelné straty unikajúce cez steny miestností alebo rôznymi netesnosťami dverí či okien.

Termoizolácia nám slúži na to, aby sme udržali čo najviac tepla vo vnútri našich domovov. Aj ďaka vnútornej termo omietke šetríme za energie, ktoré sú potrebné na vykúrenie domov a bytov. Dobre urobená termoizolácia toto teplo zadržuje, tým je oveľa jednoduchšie vykúrenie miestností. Teplo sa dlhšie udrží vo vnútri domu a nemusíme tak často kúriť.  Veľmi dobrou voľbou sú napríklad termoizolačné omietky, ktoré slúžia ako k zadržaniu tak aj k udržanie tepla.

Termoizolačné omietky – výhody

termo omietka

Termo omietky sú vhodnou ochranou aj proti plesniam

Termoizolačné omietky sú naozaj dobrou investíciou. Pre toto tvrdenie existuje niekoľko argumentov, prečo tomu tak je. Vnútorné termo omietky sú väčšinou pastovité, takže sú vhodné na okamžité použitie. Takáto omietka odráža a súčasne aj pohlcuje teplo, čím sa znižujú náklady na vykurovanie a chladenie. Termo omietka je omnoho ľahšia ako bežná omietka.

Je to tiež vynikajúca ochrana voči poveternostným vplyvom a znečisteniu. Vnútorná termo omietka zvyšuje ochranu voči plesniam a riasam. Ideálna je aj pre veľmi namáhané interiérové steny v skladoch a predajniach. Stručne sme sa zmienili len o niekoľkých výhodách,  ktoré termoizolačné omietky majú. Možno ich  ani oveľa viac nepotrebujeme.

Mato

Pridaj komentár