Nadčasový nábytok

nábytok

Biely nábytok sa považuje za klasiku, ktorá bude stále „IN“

Nie každý z nás si môže dovoliť meniť nábytok za nový, vždy keď príde do módy nejaký nový štýl. Preto je ideálne voliť univerzálne a nadčasové kúsky, ktoré vám aj po rokoch budú pripadať štýlové. A nielen čo sa dizajnu týka, ale aj farby. Výrazné farby na nábytku sa veľmi rýchlo opozerajú a už budete rozmýšľať nad zmenou, ale taký masívny drevený nábytok je aj po rokoch unikátny a zaujímavý. Pohľad na kus kvalitného dreva v úlohe stolíka alebo komody, zahreje pri srdci snáď každého. Nehovoriac o tom, že drevo je ľahko kombinovateľné. Nadčasovosť dosiahnete  aj bielym nábytkom, ktorý sa považuje za totálnu klasiku. Biela je jednoducho nesmrteľná farba a v rámci nábytku to platí dvojnásobne. Zvoľte do obývačky bielu komodu, knižnicu, stolík, sedačku v provensálskom štýle, dolaďte zlatými prvkami  – napr. veľkým starožitným zrkadlom na stene – a dokonalá obývačka je na svete. Biely nábytok miestnosť  krásne rozžiari, opticky zväčší a bude pôsobiť čistým dojmom.

Na nábytku nešetrite

Rovnako si dajte záležať aj na kvalite, aby nábytok po krátkom čase nezačal strácať na atraktivite. Zabudnite na to, že na nábytku ušetríte – nestojí to za to. Nemusíte nakúpiť všetko a hneď. Investujte radšej do pár kvalitných i keď drahších kúskov a ostatné môžete kúpiť neskôr. Tie vám budú spoľahlivo slúžiť roky a čas aj používanie na nich nezanechá toľko stôp, ako na lacnejších alternatívach. Pri hľadaní kvalitného a odolného nábytku sa zamerajte na detaily. Najmä detské izby sú zaťažované do extrémov. Pri kúpe poschodovej postele vám nestačí vedieť len to, že povrchy sú bez zdraviu škodlivého náteru, ale samozrejmosťou sú aj netrčiace ostré hrany, či spojovací materiál. Ani na takej kuchynskej linke sa neoplatí šetriť, keďže ju zaťažujeme denne aj niekoľko hodín. Dvierka linky otvoríme a zatvoríme snáď tisíc krát a preto musia niečo vydržať. Kupovať kuchynskú linku v lacných marketoch za pár stoviek eur, by pre vás malo byť tabu. Kvalitná a do detailu prepracovaná linka vás bude hýčkať dlhé roky.

nábytok

Ak chcete byť o krok vpred, zaobstarajte si nábytok z dreva

Drevený nábytok

Určite sa zhodneme na tom, že mať v dome drevený nábytok, je snom asi každého z nás. Drevo má dušu a preto sa s ním pracuje inak ako so syntetickými materiálmi. Pri správnom zaobchádzaní vydrží až niekoľko desiatok rokov alebo vás aj prežije. Hlavne taký dub – nábytok z neho je naozaj na celý život. Okrem dlhej životnosti je dub veľmi odolný a tvrdý. Drevený nábytok sa často kombinuje s kontrastnými  materiálmi ako oceľ či kameň. Takýto interiér pôsobí vyvážene a prirodzene. O drevo sa ale treba pravidelne starať. Používať by sa mali iba prípravky určené na ošetrenie dreva ako napr. rôzne oleje, vosk a profesionálne farby na drevo, napr. od San Marco, ktoré dokážu vdýchnuť nový život aj starožitnému nábytku.

Rôzne tipy pre vaše bývanie ponúka napr. aj tento online magazín.

Mato

Pridaj komentár