Ako si vybrať prvé detské topánočky

Výber prvých topánočiek pre naše dieťa môže byť super vzrušujúcou chvíľou v našom rodinnom živote. Predstavte si, moje dieťa už udrží rovnováhu! Urobilo niekoľko samostatných krôčikov! Takto a podobne informujeme naše najbližšie okolie aj o tom, že sa náš malý potomok vyberá neistými krôčikmi objavovať svet po vlastných nožičkách. Je však dôležité urobiť správne rozhodnutie, kedy a aké prvé topánočky by mal mať na nohách. Nohy nášho bábätká sú mäkké a citlivé. Rodičia musia zabezpečiť, aby vybrali prvé detské topánočky pohodlné a vhodné pre vývoj ich dieťatka.

detské topánočky

Detské topánočky vyberajme s rozumom.

Detské topánočky len zpredajne obuvi 

S kúpou prvých detských topánočiek sa netreba unáhliť. Aj keď budete celý bez seba a hrdí na to, že vaše dieťatko už chodí, netreba hneď bežať do predajne s detskou obuvou. Naše bábätká nemusia nosiť topánočky, kým nebudú chodiť vonku na prechádzky spoločne s nami. Do tej doby, učiť sa chodiť v bosých nohách, je aj podľa odborníkov tá najlepšia voľba. Keď idete kupovať prvé topánočky vášho dieťaťa, je dôležité, aby ste si nechali jeho nohy pomerať profesionálom. Mnohí predajcovia obuvi zabezpečujú, že ich zamestnanci majú komplexné školenia. Môžu poradiť, čo je pre vaše dieťa najlepšie. Vždy nechajte pochodiť svoje dieťa v topánkach v obchode. Nikdy nekupujte topánky z druhej ruky alebo darované od kamarátky. Sú už vytvarované tak, aby sa zmestili na nohy iného dieťaťa, nie vášho.

detské topánočky

Detské topánočky musia byť zdravotne nezávadne.

Detské topánočky plné aj polovičné 

Podľa pediatrov je najlepšie nechať vyvíjajúce sa nohy dieťaťa zväčša bosé. To im dáva dostatok priestoru na rast a keď začne chodiť, posilňuje to členky a nožičky. Dieťa naozaj potrebuje svoje prvé detské topánočky až keď začne chodiť. Topánočky chránia jeho chodidlá pred zranením a infekciou. Dobrý pár prvých vychádzkových topánok môže pomôcť vášmu dieťaťu získať rovnováhu a kontrolu pri chôdzi. Dá im to dôveru, aby pokračovali. Každý deň o niekoľko krokov viac spoločne s rodičmi.

Milos

Pridaj komentár