Vietnam budete chcieť navštíviť viac krát

Atraktivita Ázie je na vzostupe. A to najmä pre európskych turistov, ktorým sa už zunovali typické destinácie nablízku stredozemného mora. Medzi najatraktívnejšie ázijské destinácie patrí populárne Thajsko, kde sú rozlúčky so slobodou a svadby na dennom poriadku. Európou poznačený a bohatý Singapur a skromný a lacný Vietnam so skvelým jedlom. Dnes sa zameráme práve na Vietnam, ktorý je známy z hľadiska histórie ako jedna z mála ázijských krajín, ktorá nebola nikdy vojensky porazená. Vaša návšteva však nemusí byť len o vojenskej histórií, ale aj o príjemnejších témach a aktivitách. Akých?

vietnam

Vietnam ponúka nádherné dovolenkové strediská

Vietnam je pre pešiu turistiku ako stvorený

Pešia turistika je pre Vietnam ako stvorená. Pred očami sa vám zobrazia výhľady, ktoré pohladia dušu. Lahodné tradičné jedlá sú niečím, za čím sa oplatí cestovať aj cez celý svet. Ponoriť sa do miestnej kultúry sa skutočne oplatí. A to je len niekoľko dôvodov, prečo navštíviť túto zaujímavú krajinu, ktorá je doslova zaplnená veľkolepými destináciami. Pokiaľ sa vydáte do Vietnamu, nesmiete vynechať návštevu Hanoja. Úzke uličky mesta vás doslova vtiahnu do miestneho života. Hanoj je posiaty malebnými kaviarňami. Posaďte sa na malé plastové stoličky a zdieľajte svoje pocity z dovolenky so svojim partnerom.

vietnam

Večerný a nočný Vietnam Vás očarí

Vietnam ide cez žalúdok

Pokiaľ ide o Vietnam, je smrteľným hriechom nezastaviť sa v miestnych reštauráciách, prípadne v stánku s typickým street foodom, kde si za skutočne smiešne peniaze môžete dožičiť azda najlepšie jedlá na svete. Medzi ne môžeme smelo zaradiť aj Pho, jedna z najlacnejších a najchutnejších polievok v krajine, v ktorej nájdete vietnamské kura a nudle. Vaše chuťové bunky ešte nekončia, po skvelom jedle si dožičte vietnamskú kávu, ktorá prekoná všetky, ktoré ste doteraz ochutnali. Do nej vám radi vložia lahodné kondezované mlieko, ktoré z kávy urobí neskutočný zážitok. Pokiaľ milujete výlety, vydajte sa na plavbu cez rieku Mekong, prípadne do zátoky Ha Long, ktoré sú ako stvorené pre romantické duše. Zažite Vietnam naplno.

Silly Billy

Pridaj komentár