Ako si vybrať spoločenské šaty?

8 tipov ako si vybrať správne spoločenské šaty na každú udalosť:

Len pár krát za život žena dostane príležitosť obliecť sa skutočne slávnostne a honosne. Práve preto by mali byť každé spoločenské šaty vybrané dôkladne.

spoločenské šaty

Hľadáte dokonalé spoločenské šaty? Máme pre vás 8 tipov na to, ako ich nájdete!

  1. Začnite hľadať pre svoje nové spoločenské šaty v predstihu. Optimálny čas je približne šesť týždňov pred spoločenskou udalosťou. Takto budete mať čas aj na prípadné úpravy šiat ak vám nebudú úplne dokonale sedieť.
  2. Ujasnite si svoju predstavu. Takto sa skôr vyhnete tomu, že niektoré zúčastnené dámy budú mať na sebe ten istý kúsok.
  3. Naplánujte si rozpočet. Nezabudnite, že rozpočet vám musí vyjsť nielen na šaty ale aj na topánky, kabátik alebo sako ak je zima, doplnky, punčošky a make-up.
  4. Sledujte najnovšie módne trendy. Všímajte si čo nosia celebrity na červených kobercoch. Je pravdepodobné že rovnaké kúsky nenájdete vo svojom butiku ale je dobré aby ste poznali svoj vkus.
  5. Pri nákupe skúšajte viacero štýlov šiat. Aj keď viete presne aké spoločenské šaty hľadáte, nikdy nieje na škodu vyskúšať si aj niekoľko iných typov. Koniec koncov nikdy neviete, ktoré šaty vám dokonale padnú pokiaľ ich budete súdiť podľa toho, ako vyzerajú na vešiaku. Možno práve tie na ktoré by ste to nepovedali z vás spravia princeznú. Rovnako si vyskúšajte aj viacero farieb a textílií.
  6. Topánky by ste mali kupovať tiež v predstihu, nie však skôr ako spoločenské šaty. Topánky by ste si mali pár krát pred spoločenskou udalosťou obuť a rozchodiť.
  7. Pokiaľ ste si už našla svoje vysnívané šaty, uistite sa že príliš nepriberiete alebo dmaraticky neschudnete. Tieto zmeny nemusia byť vaším zámerom na vašu váhu však má vplyv množstvo faktorov. Či už je to stres, zdravotné ťažkosti alebo menštruácia.
  8. Pár dní pred spoločenskou udalosťou si vyskúšajte celkový look. Celkový vzhľad s topánkami, účesom a make upom môže byť úplne iný ako ste so predstavovali. Uistite sa, že budete mať dostatok času na prípadné zmeny.

Zuzka

Pridaj komentár