Jak hravě zvládnout malování bez zdlouhavého uklízení (2. část)

Malováním interiéru jsme se začali zaobírat již v prvním části tohoto článku. V této části bylo řečeno, jak si připravit povrch a rovněž, že před samotným nanesením barvy je potřebné nanést barvu podkladovou.

malování

Příprava zdi před malováním

V pokračování neboli ve druhé části tohoto článku si povíme něco o tom, jak si malování ulehčit.

Plátno vs. fólie

Při malování většina lidí obvykle na zakrytí nábytku a dlažby používá fólie. Lepším řešení je však použití plátna – a to hned z několika důvodů. Prvním důvodem je to, že plátno je trvanlivějším – to znamená, že se tak snadno neroztrhne, z čehož vyplývá, že ho nemusíte měnit tak často jako fólii. Dále když plátno někam umístníte, zůstane po celou dobu tam. Vítr ani žádný pohyb ho nikam neposune ani neodnese jako v případě fólie. Další výhodou je savost plátna. Jelikož je plátno látka, může případné kapky barvy nasát. S touto výhodou souvisí i další. Po malování můžete plátno vyprat a použít ho znovu, zatímco fólii asi těžko vyperete – tu musíte rovnou vyhodit. Tedy plátno je trvanlivějšího charakteru než fólie.

Pomůcky a triky, které vám ulehčí malování

malování

Ošetření nástrojů na malování

Další radou, jak si malování ulehčit, je zabezpečení si teleskopického nástavce. Zapomeňte na žebříky, ze kterých můžete lehce spadnout, ani nebudete vědět jak. Pokud si na váleček připevníte teleskopický nástavec, dosáhnete bez problémů všude a to i bez pomoci žebříku. Můžete tak v klidu malovat bez stresu, že se vám něco může stát.

Abyste při namáčení válečku barvou nepostříkali všechno kolem sebe, obstarejte si plastovou nebo kovovou mřížku s úchytkami. Tu připevníte na kyblík s barvou a po namočení válečku, přitlačením nebo rolováním po mřížce odstraníte přebytečnou barvu. Tím zamezíte zašpinění všeho kolem.

Pokud malování nestihnete dokončit během jednoho dne, musíte nějak ošetřit válečky a štětce, aby vám na nich nezaschla barva a aby se takto nezničily. Pokud hodláte malování dokončit v blízké budoucnosti (například druhý den), není potřebné, abyste válečky a štětce umývali. Stačí, když je zabalíte do potravinářské fólie, aby se k nim nedostal žádný vzduch. Takto zabalené pomůcky poté umístěte do ledničky. I když se vám to může zdát nanejvýš podivné, opravdu to funguje. Je důležité, abyste náčiní z ledničky vytáhli a rozbalili minimálně 30 minut před opětovným začetím malování.

Jak můžete sami vidět, malování není vůbec nic složitého. Stačí, když si všechno pořádně připravíte.

Sana

One Comment

Pridaj komentár