Bahamy – dokonalá dovolenka v Karibiku

Nádherné súostrovie Bahamy sa nachádza v azúrových vodách Atlantického oceánu. Samotné súostrovie celkom tvorí 30 veľkých, 700 menších ostrovov a 2400 koralových ostrovčekov. Bahamy sú veľmi často vyhľadávaným miestom dovolenkárov a rekreantov najmä pre svoju výnimočnú lokalizáciu. Poloha tejto destinácie je ideálnym miestom pre úchvatnú exotickú dovolenku. Bahamy sú súostrovím rozprestierajúcich sa juhovýchodne od americkej Floridy. Sú súčasťou Commonwealthu, a preto sa tu bez akýchkoľvek problémov dá dohovoriť anglicky.

bahamy

Bahamy sú rajom na Zemi.

Bahamy sú prvotriedna svetová destinácia 

Bahamy sú synonymom rozľahlých piesočnatých pláží a luxusu. Takmer všetky ostrovy majú dlhé pláže a exotické parky a záhrady lákajúce návštevníkov k romantickým prechádzkam. Vďaka nízkej nadmorskej výške tu prakticky nie sú strmé pobrežné útvary. Prevažujú rozľahlé piesčité pláže. Vďaka severovýchodnom pasátom a blízkosti Golfského prúdu je tu podnebie ešte tropické. V auguste priemerné teploty dosahujú 28 °C a vo februári potom okolo 21 °C. Vďaka svojej polohe sú ideálnym miestom pre všetkých milovníkov rekreačného potápania. Azúrovo modré more doslova láka návštevníkov objavovať morskú faunu a flóru.

bahamy

Na Bahamy kedykoľvek!

Majú svoj vlastný dolár 

Na Bahamy sa lieta z celého sveta. Najvýznamnejšie miestne letiská sú tu v Nassau a vo FreeportNassau je zároveň aj hlavným mestom Bahamských ostrovov. Odtiaľ sa potom ďalej lieta po ostrovoch malými lietadlami, alebo sa medzi nimi prechádza na trajektoch. Doprava autami a autobusmi je viac menej bezproblémová. Platidlom bahamských ostrovov je bahamský dolár, ktorého kurz voči americkému doláru je 1 : 1. Jedná sa o miesto pre náročných dovolenkárov, a tak tomu zodpovedajú aj kvalitné a zároveň aj drahšie služby. Určite to však stojí za to navštíviť toto súostrovie. Bahamy sú tropickými ostrovmi, na ktorých od mája do novembra neustále prší. Hlavnou turistickou sezónou je obdobie od decembra do apríla. Rovnako ako na mnohých iných tropických ostrovných destináciách je treba počítať  s vysokou vlhkosťou vzduchu. Teploty tu šplhajú až k30 °C. Vycestujte a neoľutujete!

Milos

Pridaj komentár