Trápia vás bolesti kolien? Skúste bandáž na koleno

Máte problémy s bolesťami kolenných kĺbov? Bolí vás koleno pri behu a bráni vám to v prekonávaní dlhších vzdialeností? Alebo cítite bolesť už len pri chôdzi po schodoch? Bolesti kolenných kĺbov sú pomerne častou záležitosťou. Nielen pre aktívnych športovcov ale aj tých, ktorý si radi občas zašportujú či vybehnú v kvalitnej obuvi a športovom oblečení  na svoj obľúbený niekoľkokilometrový úsek. Mnohí bolesť potláčajú aj tak, že si nasadia na nohu bandáž na koleno. Prečo nie, ako to dočasne pomáha, ale rieši to vlastnú príčinu opakovane sa objavujúcej bolesti?

Takyto typ bandáže sa využíva hlavne na spevnenie proti rozrhnutiu väzov.

Bandáž na koleno hlavne spevňuje

Naše kolená sú aj pri obyčajnej každodennej chôdzi, ale hlavne pri pri behu, zaťažené celou hmotnosťou tela. Záleží aj od toho, ako vlastne chodíme, ktorú nohu zaťažujemem viac a ktorú o niečo menej.  Zaťaženie kolenných kĺbov sa násobí aj s prudkosťou dopadu nohy. Najčastejšie trápi bolesť kolenných kĺbov tých, ktorí behajú v kopcovitom teréne. Mnohí z nich majúci bandáž na koleno na jednej z nôh. V tom lepšom prípade.

Pri drepovaní s vysokými váhami je dobré mať na kolenách bandáže.

Ale veď kolená nebolia predsa každého!

Samozrejme, že nie všetci máme bolesti kolien. Nemožno ale všetko zviesť len na veľké zaťaženie športom. Každého bežca predsa kolená nebolia! Čo je teda tým hlavným faktorom, ktorý rozhoduje o tom, či nás kolená budú bolieť, alebo nie? A či nám hoci aj kvaltiná bandáž na koleno dlhodobo pomôže eliminovať či dokonca odstrániť bolesti nášho kolena?

Bandáž na koleno, zápästie či lakeť. A čo súhra svalov?

Asi kľúčom k pochopeniu problémov spätých s bolesťou v kolene je práca nespočetných svalov. Ich vzájomná súhra a koordinácia počas nášho pohybovania sa, státia, sedenia aj ležania.  Funkcia kolenného kĺbu je priamo ovplyvnená postavením a funkciou kĺbov nohy, bedrových kĺbov, postavením panvy aj chrbtice. Ak vás teda to koleno bolí, skúste vhodnú bandáž na koleno. Ale skúste sa na tú svoju bolesť pozrieť trocha komplexnejšie. Ako vlastne sedíte, keď si čítate tieto riadky?

Dano

Pridaj komentár