Bytový dizajn dokáže zaujať aj v chalupe z nepálenej tehly

dizajn kuchyne

dizajn kuchyne

Pre veľa ľudí je v dnešnej dobe stavba z nepálenej tehly iba rároha, ktorá patrí do skanzenu a nie je veľmi vhodná na pravidelné bývanie. Hlavne to platí, pokiaľ sa daný dom nachádza v prostredí s väčším rizikom povodní alebo vysokou spodnou vodou. Avšak toto nemusí byť pravda, a aj z takéhoto domu dokáže kvalitný bytový dizajn vytvoriť skvelé prostredie pre život. Ak sa dokonca nachádza mimo mestského ruchu môže byť dokonalým priestorom pre relax a trávenie voľného času v kruhu rodiny a priateľov. Stačí sa iba správne zamerať na bytový dizajn a všetky potrebné technické detaily.

Bytový dizajn začína od technických riešení

bytový dizajn

bytový dizajn

Hoci sa bytový dizajn snaží o čo možno najväčšie zachovanie atmosféry v dome, ako prvé pri rekonštrukcie starších budov je jej zabezpečenie. Hlavne čo sa týka vlhkosti. Preto sú kvalitné izolácie a sanačné materiály základom.

Hlavne pokiaľ sa jedná o budovu z nepálenej tehly. Pretože tieto stavby sú obzvlášť náchylné na pôsobenie vody, preto pokiaľ sa nepodarí dôkladne odstrániť jej pôsobenie môže spôsobiť až nenávratné poškodenie.

Pri bytovom dizajne treba rovnako myslieť na pôsobenie vody

a používať materiály, ktoré dokážu prepúšťať vlhkosť. Vďaka tomu dokáže stavba dýchať a nestane sa to, že by sa vlhkosť udržovala v múroch.

Bytový dizajn kombinuje moderné a rustikálnejšie prvky

Práve táto kombinácia prvkov z rôznych období je v bytovom dizajne pri starších domoch asi najnáročnejšia. Pretože nikto sa v dnešnej dobe nechce vzdať komfortu moderného života, ale zároveň sa snaží o zachovanie pôvodnej atmosféry.

Správny dojem z chalupy dotvára aj záhrada

design zahrady

design zahrady

A tu môže byť jedna z výhod staršej stavby. Zvyčajne sa totiž nachádza obklopená aj staršími drevinami. Práve tieto staršie dreviny dokážu vytvoriť skvelú atmosféru vo veľmi krátkej dobe. Stačí ich správne zakomponovať a využiť v záhrade. A aj na toto môže byť vhodný dizajnér. Tu už síce bytový dizajn nie je to rozhodujúce, ale jeho prepojenie so záhradou a okolím musí taktiež korešpondovať.

Tak prečo si nevytvoriť svoju oázu kľudu a pohody aj v starej chalupe postavenej ešte z nepálenej tehly. Vďaka kvalitnému a citlivému bytovému dizajnu v nej dokážete nájsť svoje útočisko pred stresom bežných dní.

Mato

Pridaj komentár