Čižmy – elegantná a štýlová vysoká obuv

Čižmy sa už dávnejšie stali univerzálnou obuvou, ktorú síce kedysi ženy nosili výhradne iba v zime, avšak dnes ich už nosia aj počas iných ročných období – na jar, jeseň či dokonca aj počas tých najhorúcejších letných mesiacov. Univerzálne sú však nie len tým, že sa dajú nosiť v ktoromkoľvek ročnom období, ale aj tým, že je možné ich kombinovať doslova s akýmkoľvek outfitom. Či už potrebujete obuv k bežnému outfitu do práce a do školy, alebo potrebujete obuv zladiť so svojimi elegantnými šatami – dámske čižmy vás nikdy nesklamú. Čižmy sa medzitým stali módnym fenoménom, a dnes nechýbajú v takmer žiadnej ženskej zbierke.

čižmy

Čižmy sú znakom elegancie.

Čižmy v minulosti

Svoju popularitu a prestíž získali aj vďaka tomu, že ich začali s obľubou nosiť významné kráľovské rodiny a šľachta. Toto sa začalo diať v približne 18. storočí, a odvtedy si našli pevné miesto v našom svete. Ďalší významný nositelia čižiem boli kovboji a vojaci. Tí však mali iný motív ako šľachta a králi. Bolo to vyslovene z praktického hľadiska, keďže čižmy sú ideálna obuv pre jazdu na koni. Azda najviac sa podarilo čižmám presadiť v 60. a 70. rokoch minulého storočia. Najpopulárnejšie boli v tom období GoGo čižmy, ktoré sa vyrábali predovšetkým z plastu alebo Pvc materiálu. Použité farby boli doslova extravagantné, a to najčastejšie biela, ružová či červená.

čižmy

Takto vyzerali čižmy v 17. storočí v Maďarsku.

Najznámejšie zviera v čižmách

Asi ste už o ňom počuli, hrdinovi a srandistovi v čižmách. Animovaný film kocúr v čižmách sa stal hneď po uvedení absolútnym hitom a premietal sa všade vo svete. Kocúr sa vydáva na hrdinskú cestu, aby ukoristil slávnu hus, ktorá znáša zlaté vajcia. Na svojich potulkách sa stretáva s vajcom Humpty Dumpty a prešibanou mačkou Kitty Softpawns. O úspechu a popularite svedčí aj zárobok, neuveriteľných 555 miliónov dolárov zaručuje vo sfére animovaných filmov 36 miesto v rebríčku. Na prvom mieste je rozprávka Frozen so ziskom 1 290 000 miliónov dolárov.

Milos

Pridaj komentár