Čo je airsoft?

airsoft

Airsoft svojimi podmienkami, zbraňami, ale aj výstrojou najvernejšie kopíruje skutočný boj

Počuli ste už niekedy o airsofte? Že nie? V poslednej dobe má stále viac a viac fanúšikov a je zo dňa na deň populárnejší. Mnoho ľudí si ho pletie s oveľa známejším paintballom, no nie je to to isté. Airsoft je predovšetkým hra. Hra pre všetkých, ktorých fascinujú skutočné zbrane, strieľanie na terč a milujú adrenalín. Pôvodne airsoft vznikol v Japonsku v polovici 70-tych rokov, neskôr sa rozšíril do Číny, Taiwanu a dnes ho už pozná celý svet. Pri airsofte sa v podstate stimulujú reálne bojové situácie a zároveň ide o tréning bojovej taktiky, tímovej akcie, až po prežitie v boji. Princíp je vlastne veľmi podobný paintballu, rozdiel je však v zbraniach a munícii. Airsoftový boj je skvelá zábava, ktorej sa môže zúčastniť takmer každý.

Airsoft vs paintball – aký je rozdiel?

Airsoft je realistickejšia a čistejšia alternatíva než paintball. V paintballe sa ako strelivo používajú guličky v ktorých je farba a po zasiahnutí protihráčovi ostane na tele farebný fľak. Je to zároveň aj dôkaz, že ho niekto trafil a musí opustiť hru. Pri airsofte sa ako munícia používajú umelé guličky, ktoré ale nezanechávajú žiadne škvrny, čiže neexistuje viditeľný dôkaz o zasiahnutí hráča. Airsoft je totižto založený na kóde čestnosti. Keď ste zasiahnutí, opustíte hru bez toho, aby vám to niekto kázal. Odídete, pretože je to správna vec – je to vecou cti. Ak sa ale ukáže, že niekto podvádzal, zbytočne si znepriatelí hráčov a tým pokazí zábavu. Niekedy sa však môže stať, že hráč nepocíti zásah guľkou. Aby sa tomu zamedzilo, airsoft používa rozhodcu, ktorý na všetko dohliada. Stále je však najdôležitejší kód čestnosti, pretože ani rozhodca nemôže vidieť všetko.

airsoft

Airsoft sa veľmi ľahko stane vašou vášňou

Airsoft si zamilujete

Zbrane, ktoré sa používajú pri airsofte, sú vlastne vernými kópiami skutočných zbraní a vystreľujú ľahké plastové guličky. Tie majú podľa typu a kvality zbrane rýchlosť 30 – 90 m/s. Zásah airsoftovou guličkou je rozhodne znesiteľnejší než zásah ťažkou želatínovou guličkou, ktorá sa používa v paintballe. Samozrejme aj pri airsofte platia určité bezpečnostné pravidlá a hráč si musí chrániť oči, resp. celú tvár. Inak ide o úplne bezpečný šport, pri ktorom si užijete kopu zábavy. Môžete si vybrať mnoho scenárov, ktoré zodpovedajú reálnym bojovým situáciám. Môže ísť napríklad o zásah špeciálnej jednotky proti presile, obrana dôležitej pozície alebo dobíjanie bunkra. Airsoft sa hrá ako tímový šport alebo systémom každý proti každému. Airsoftom si zlepšíte vašu kondíciu, sebaovládanie a aj reflexy.

Mato

Pridaj komentár