Čo sú to vlastne „hobo“ kabelky?

Určite ste sa už stretli s názvom „hobo kabelky“. Viete ale čo to znamená? Aké kabelky sa označujú „hobo“? Tento názov vznikol v zahraničí a keďže sa nedá doslovne preložiť, používame ho už aj u nás. Správny popis toho ako takáto kabelka vyzerá nájdete nižšie.

Ako spoznáte hobo kabelku

Hobo je štýl kabelky, ktorá je typicky veľká a vyznačuje sa tvarom polmesiaca, relatívne mäkkou štruktúrou (nedrží pevný tvar) a má dlhý popruh navrhnutý pre nosenie cez rameno, no jeho dĺžka je nastaviteľná. Hobo kabelky sú vyrobené z mäkkých a pružných materiálov, a teda keď ich zložíte z ramena, nedržia pevne svoj tvar. V dnešnej móde sa môžete stretnúť už aj s hobo kabelkami iných tvarov a veľkostí, sú však stále veľmi populárne na každodenné nosenie.

kabelky

Hobo kabelky sú typicky veľké.

Najbežnejšie používaná kabelka pre denný outfit

Hobo kabelky sa stali veľmi obľúbené aj u rôznych celebrít. Dajú sa nosiť aj v ruke, no väčšina žien ich nosí cez rameno. Najčastejšie hobo kabelky sú vyrobené z mäkkej kože, mikrovlákna alebo semišu. Kabelka hobo má zvyčajne ležérny vzhľad, a preto vyzerá skvele v kombinácii s voľným letným a štýlovým oblečením, ako sú napr. maxi šaty, skinny džínsy alebo bavlnené tzv. capri nohavice. Väčšina hobo kabeliek poskytuje dostatok miesta na nosenie všetkých dôležitých predmetov ako sú peňaženka, mobilný telefón a kľúče, ako aj ostatných zbytočností ako kozmetická taška, vlasové doplnky, krém na ruky, trojbalenia papierových vreckoviek a podobne. Niektoré ženy, ktoré majú celý deň obuté vysoké podpätky, si niekedy v hobo kabelke nosia žabky na prezutie, keď už cítia únavu alebo bolesti na chodidlách. Hobo kabelka unesie všetko.

kabelky

Kabelky hobo si obľúbili aj celebrity.

Kedy sa hobo kabelky nehodia

Keďže sa tieto dámske doplnky ponúkajú v rôznych farbách a štýloch (mnoho krát ich môžeme vidieť vzorované), sú najobľúbenejšími v kombinácii s každodenným outfitom do práce, do mesta, do kina či na večerný drink. Sú však vzhľadovo objemné a preto sa nehodia k veľmi formálnemu oblečeniu ako je pracovný oblek alebo spoločenské šaty.

Milos

Pridaj komentár