Chcete vedieť čo je offshore?

Ak ste sa stretli s termínom offshore a nie ste priamo z podnikateľskej brandže, potom sa zaiste pýtate, čo je offshore. Čo presne tento termín či pomenovanie v praxi znamená? Termín offshore môže mať niekoľko významov. Najčastejšie ho poznáme ako offshore jurisdikcie, offshore spoločnosti či offshore bankové účty. Všetky tieto spojenia majú význam najmä pre podnikateľské účely. Pretože offshore jurisdikcie, či destinácie, v preklade znamenajú daňový raj. To je ideálne prostredie pre založenie offshore spoločností, ktoré môžu využívať priaznivejší a výhodnejší daňový systém takýchto krajín. Termínom offshore sa tak zjednodušene môžu označovať práve takéto offshore spoločnosti založené v offshore jurisdikciách. Ako to celé vlastne funguje?

čo je offshore

Čo je offshore už asi viete. Na vybavenie takejto spoločnosti stačí aj jedno stretnutie.

Čo je offshore a ako sa k takejto spoločnosti dopracovať?

Čo je offshore už máme objasnené, jediné čo ešte nie je jasné, sú možnosti, ako sa k takémuto typu spoločnosti vlastne dopracovať. Založenie offshore spoločnosti v daňovom raji či v tzv. offshore destinácii je pomerne jednoduché. A to najmä v prípade, že oslovíte niektorú zo spoločností, ktorá sa na zakladanie takýchto firiem špecializuje. Prípadne si môžete priamo kúpiť ready made offshore spoločnosť, ktorá bola založená jedine za účelom predaja. Jej veľkou výhodou je nielen šetrenie času, ale aj možnosť začať podnikať bez akejkoľvek obchodnej histórie. To znamená, že firma nemá žiadne záväzky ani pohľadávky a vy začínate podnikať s absolútne čistým štítom. Navyše môžete byť úplne pokojný. Zakladanie a využívanie offshore spoločností je legálna cesta k získaniu väčšej anonymity vlastníctva, majetkových pomerov a tiež k znižovaniu a optimalizácii daňového zaťaženia.

čo je offshore

Keď už viete čo je offshore, netreba letieť do zahraničia.

Čo je to offshore účet?

K úplnému záveru nám ešte chýba presnejšie vysvetlenie otázky, čo je to offshore účet a ako si ho možno založiť. Offshore účty sa zakladajú v offshore bankách, čo sú zahraničné banky fungujúce priamo v krajinách označovaných ako daňové raje či offshore jurisdikcie. Takéto banky sú oprávnené poskytovať svoje služby len klientom, ktorí sú nerezidenti štátu, v ktorom je banka založená. Bez takéhoto offshore účtu sa teda nezaobíde žiadna offshore spoločnosť, ale celý proces jeho založenia zjednodušuje fakt, že je možné založiť si ho aj na diaľku bez nutnosti zakúpiť si letenky a baliť kufre.

Milos

Pridaj komentár