Dámske mokasíny – elegantné a pohodlné

Mokasíny dámske aj pánske dlhodobo predstavujú moderný módny trend. Určite sa nejedná len o akýsi hit posledných rokov. Dámske mokasíny sa nosievajú tak k sukniam ako aj k nohaviciam. Ženy si môžu svoj vzhľad ľahko naladiť  na spoločenskú ako aj jemne športovú príležitosť.  Tak mokasíny dámske ako aj mokasíny pre pánov rôzneho veku sú skutočne univerzálnou obuvou a mali by byť súčasťou našich dní. Je praktické a prezieravé mať ich v našom šatníku či botníku. Mokasíny ponúkajú výrobcovia a predajne v mnohých štýlových prevedeniach a farbách. Môžete si napríklad vybrať semišové alebo kožené mokasíny, mokasíny s kovovými cvočkami alebo hoci aj lakované mokasíny z ekologickej kože.

Dámske mokasíny

Pohodlné a elegantné.

Mokasíny boli pôvodne pracovnou obuvou

Pod obuvou s označením  mokasíny si asi všetci predstavia jednoduchú a veľmi pohodlnú obuv. Určenú pre mužov aj ženy všetkých vekových kategórií. Mokasíny sú v podstate ploché topánky bez podpätkov, bez zaväzovania a praciek. Odkiaľ sa ale vzali? Mokasíny sú neodmysliteľne späté s Indiánmi, ktorí takúto obuv vyrábali a denne ju nosievali. Zhotovovali si ich zo zvieracích koží a ich charakter sa samozrejme v mnohom odlišoval od tých, čo poznáme dnes. Táto obuv už vtedy vynikala jednoduchosťou, tichou podrážkou a maximálnym pohodlím. Zdobili ich rôznymi strapcami a farebnými výšivkami z korálok. A rovnako ako dnes sa najčastejšie nosili naboso.

Dámske mokasíny

Výber je skutočne pestrý.

Dámske mokasíny aj s platformou

Aké druhy mokasín dnes poznáme? Na trhu existuje nespočetné množstvo druhov, ktoré sa líšia dizajnom aj využitím. Mokasíny nie sú len pánskou obuvou, stále častejšie sa objavujú tiež medzi ženami. Okrem komfortu prinášajú aj rozmanitosť a pestrosť pri nosení. Tento trend v obúvaní ženy nikdy nesklame, jednoducho nahradí balerínky aj tenisky. Mokasíny dámske sú neuveriteľne univerzálne, vyzerajú skvele k šatám, k jeansom a dokonca aj k spoločenským nohaviciam. Dámske mokasíny sa nevymedzujú len na rovnú podrážku, zadovážiť si ich môžete aj na decentnej platforme.

Petra

Pridaj komentár