Dominikánska republika – jedinečné dobrodružstvo

Na svete existuje nespočetné množstvo malebných ostrovov a exotických destinácií, ktoré celoročne navštevuje obrovské množstvo dobrodruhov, cestovateľov, ale aj relaxujúcich dovolenkárov. Medzi tieto tzv. raje na zemi môžeme bez pochyby zaradiť aj karibský ostrovný štát nazývaný Dominikánska republika. Karibik je nezameniteľná oblasť, v ktorej sa nachádza veľké množstvo rôznych štátov a ostrovov. V čom je však Dominikánska republika odlišná?

dominikánska republika

Dominikánska republika ponúka nádherné scenérie.

Dominikánska republika – plávanie s delfínmi a pestrosť pláží

Tak ako takmer všetky ostrovy nachádzajúce sa v Karibiku, aj Dominikánska republika poskytuje pre svojich návštevníkov pozorovanie delfínov, žralokov, veľrýb a mnoho iných zvierat. Avšak, okrem tejto exotickej „klasiky“ si na území tohto prekrásneho štátu môžete s delfínmi aj zaplávať. Karibik vo všeobecnosti sa tiež môže pýšiť tým, že každý z ostrovov disponuje prekrásnymi plážami a kryštálovo čistou oceánskou vodou. Ale len Dominikánska republika sa môže pochváliť tým, že sa tu nachádzajú oficiálne najkrajšie pláže na svete, ktoré tak označilo UNESCO. Zaujímavosťou je, že v každej časti tohto štátu máte možnosť objaviť rozdielne sfarbenie piesku na pláži. Na severe sa môžete opaľovať na plážach so zlatým pieskom, na východe je ten piesok zas snehovo biely a na západe Vás určite očarí piesok šedej farby. Práve takáto rôznorodosť pláží je skvelým lákadlom pre ľudí, ktorí túžia po relaxačnej dovolenke, ale aj pre cestovateľov a dobrodruhov, ktorí objavujú neustále nové a špecifické miesta danej krajiny.

dominikánska republika

Dominikánska republika je ostrovom vodopádov.

Dominikánska republika a jej jedinečnosť

Pod jedinečnosťou tejto nádhernej krajiny sa podpisuje viacero aspektov. Rôzne úrovne turistiky na prekrásne miesta nájdete v každej populárnej dovolenkovej alebo cestovateľskej destinácii. Dominikánska republika Vás však zaručene zaujme svojou prírodnou rezerváciou Damajagua, v ktorej útrobách objavíte až 27 prírodne vytvorených tobogánov a veľké množstvo vodopádov. Pokiaľ Vás však príroda moc neťahá, čaká tu na Vás mnoho iných jedinečných lákadiel. Zúčastnite sa originálneho voodoo rituálu alebo vyskúšajte najlepšie cigary na svete. To, že každý pozná kubánske cigary je jasné, tie patria medzi najznámejšie, ale tie najlepšie a najkvalitnejšie nájdete na Dominikánskej republike. Alebo si môžete priviezť domov jedinečný šperk ozdobený vzácnym modrým minerálom nazývaný ako kameň Atlantídy, alebo kameň delfínov. Ponuka tohto karibského ostrovného štátu je naozaj bohatá a zároveň jedinečná. Stačí si len vybrať.

Milos

Pridaj komentár