Farba na betónovú podlahu podľa jej účelu

Snažíte sa konečne aplikovať tú správnu farbu na podlahu v garáži alebo v dielni autoservisu, ktorá vydrží dlhšie ako rok? Skúšali ste farby ako Izoban, Balakryl, Betex a všeličo iné, ale po necelom roku sa vám začali miestami olupovať alebo špiniť? Je len prirodzené, že by sme radi natreli betónovú podlahu vhodnou farbou a mali na dlhší čas pokoj. Počítame aj s tým, že budeme musieť staré nátery obrúsiť a správne pripraviť podklad. Na internete je celá rada farieb na betónovú podlahu. Jednou z nich je farba Uniakryl. Má atest pre vodorovné dopravné značenie na cesty. Je táto farba na podlahu vhodná aj pre naše potreby?

farba na podlahu

Aká farba na podlahu sa hodí do autoservisu?

Farba na podlahu z betónu

Farieb na betón a betónové podlahy je veľa. Nie všetky sú však určené pre záťažové povrchy. Je potrebné rozlišovať na aké účely je natieraný povrch používaný. Je rozdiel či sa jedná o pivnicu, garáž, balkón alebo podlahu v autoservise. Rozdiel je hlavne v zaťažení a odolnosti. Farby pre „domáce“ použitie majú menšiu zaťažiteľnosť a odolnosť voči chemikáliám. Profesionálne farby sa vyznačujú vysokou tvrdosťou, odolnosťou voči vode, rozpúšťadlám a ropným látkam. Farba Uniakryl však nie je podľa odborníkov na podlahu v autoservise optimálna. Vytvára matný povrch a ten sa môže časom začať špiniť. Hodí sa na značenie parkovísk alebo aj na podlahy v pivnici a na balkóne. Rýchlo schne, je veľmi tvrdá a preniká do podkladu a tak slúži aj ako penetračný prostriedok.

farba na podlahu

Farba na podlahu je posledným krokom pri jej výrobe.

Príprava betónu

Nie je betón ako betón. Na to, aby sa dal betón natierať, musí byť dozretý. Pre nové betóny to predstavuje aspoň 3 mesiace. Ak sa rozhodnete natierať nový, nevyzretý betón, potom máte len veľmi malé percento úspešnosti. Nový betón sa k farbe na podlahy chová veľmi agresívne a poškodzuje ich. Aj preto sa stáva, že za niekoľko mesiacov sa farba začne olupovať alebo sa vytvoria farebné fľaky.

Milos

Pridaj komentár