Zlaté prstene dámske ozdobou od nepamäti

Pravidelná jednoliata línia nádherného šperku obopínajúceho prst je úžasným doplnkom, ktorý miluje každá žena. Zlaté prstene dámske sú ozdobou ženských rúk ale aj sŕdc už od nepamäti. Ktorá z vás by si aspoň raz nepriala, aby od svojej milovanej polovičky dostala tento skvejúci sa drahokam, ktorý znázorňuje nekonečnosť? Prstene zo zlata sú pre ženu skutočným stelesnením radosti a lásky, ktorú možno vyjadriť práve darovaním okrúhleho šperku. A nie je to žiadna novinka. Presvedčia vás o tom historické súvislosti, ktoré dokazujú, že zlaté prstene dámske tu boli skôr, ako dnešná široká ponuka mnohých zlatníctiev nielen na Slovensku. 

Zlaté prstene dámske

Ozdoba ženských rúk.

 

Zlaté prstene dámske mali svojich predkov v Egypte

Nie je síce jednoduché presne určiť moment v našej histórii, v ktorom sa začali objavovať prstene pre dámy. Isté však je, že už od dávna mali naši predkovia tendenciu zdobiť svoje telá rôznymi predmetmi, ktoré vyjadrovali ich kráľovské postavenie, ale i emócie. Práve tie sú pri nosení šperkov dnešnej doby nesmierne dôležité. Už starí Egypťania však verili na mystickosť drahokamov a ukladali ich zosnulým do hrobky. Tým si na druhý svet zobrali všetko drahé materiálno, ktorým si mali zabezpečiť blahobyt. Neskôr sa kamenné prstene vplyvom Grékov a Rimanov pretransformovali k dnešnej podobe. Vďaka objaveniu drahých kovov vás dnes môžu tešiť zlaté prstene dámske.  

Zlaté prstene dámske

Nádherný prsteň z ružového zlata.

 

Za Egyptom nezaostávali ani európski šperkári

Pýcha nie jednej dámy má rozsiahlu históriu a poukazuje na Ertúriu – oblasť dnešného stredného Talianska. Tam bolo práve zlato najpreferovanejšou surovinou na výrobu prsteňov. Vedeli ste, že práve Taliani nepodliehali bežným konvenciám a tieto šperky nekovali v tvare kruhu, tak ako je to bežné dnes, ale v tvare kosoštvorca? Čo tým chceli vyjadriť nám jasné nie je. Našťastie sa doba zmenila a dnes sa môžete tešiť zo skutočne pohodlného tvaru, nekonečných možností dizajnu a zároveň doplnení v podobe diamantov či iných drahokamov.  

 

 

Petra

Pridaj komentár