Finále UEFA alebo kto ovládol Európu?

Pred pár dňami sa odohral zápas, na ktorý čakal celý futbalový svet. Neexistoval futbalový fanúšik, ktorý by nevedel o tom, že sa večer odohrá v Berlíne bitka o ušatú trofej. Vo vzduchu viselo množstvo otáznikov, na ktoré mohol odpovedať len samotný priebeh zápasu UEFA. Presadí sa najlepší útok proti najlepšej obrane? Padne veľa gólov? Získa Juventus historický „tréble“?

Finále UEFA Ligy Majstrov bolo dramatické už od začiatku

UEFA

Prvý gól Rakitiča poriadne zaskočil Talianov.

Mužstvá vybehli na trávnik vo viac-menej očakávaných zostavách. Barcelona nezmenila vôbec nič a Juventus tiež použil rovnakú taktiku ako na Real Madrid, a to zo štvoricou brániacich hráčov. Barcelona začala hneď od začiatku svojím typickým kombinačným futbalom a už v štvrtej minúte sa im podarilo nájsť dieru v obrane Juventusu. Po krásnej Iniestovej prihrávke zakončoval do odkrytej brány Rakitič. Takýto rýchly gól futbalu len prospel a mohli sme pozerať na krásny finálovy zápas UEFA Champions League. Juventus musel tvoriť, ale pritom aj zodpovedne brániť, keďže druhý gól by už bol veľkou prekážkou. V prvom polčase sa vyskytlo pár príležitosti najmä na Barcelonskej strane, no nebezpeční boli aj hráči Starej dámy. Rozhodca hvizdom ukončil prvý polčas a už teraz bol každý zvedavý na druhe dejstvo, a najmä na hráčov Juventusu, ktorí museli prísť s niečím novým, aby ešte zabojovali o trofej UEFA.

Ako to celé dopadlo?

UEFA

Barcelona – víťaz UEFA ušatej trofeje

Juventus hneď po výkope druhého polčasu preukázal skúsenosti a taktickú vyspelosť a dostal viackrát Kataláncov pod tlak. Ten vyvrcholil už v 55. minúte, keď sa po krídle presadil Carlos Tévez a po dobrej prihrávke sa skvele v šestnástke súpera zorientoval španielsky útočník Morata. Tento gól tak opäť dodal zápasu novú tvár a obe mužstvá vedeli, že dostať v tomto čase gól už bude zrejme smrteľné. Napriek územnej prevahe Barcelony sa nedalo hovoriť o tom, kto v tejto časti hry dominoval. Hralo sa z jednej strany na druhú, až kým sa ku lopte nedostal futbalový mág Lionel Messi. Malý argentínec, ktorého Taliani strážili ako oko v hlave tak asi prvýkrat v zápase dostal nejaký priestor a okamžite ho využil, predribloval sa cez dvoch brániacich hráčov a vyslal skvelú strelu na bránu, ktorú ešte dokázal Gigi Buffon vyraziť no priamo na kopačku Luisa Suaréza a ten už pohodlne odpratal loptu do siete. Juventus mal na vyrovnanie len 22 minút, a tak musel dať všetko do útoku, čo sa proti Barcelone v podstate ani nedá, a tak dostal ešte v nadstavenom čase finálny úder z kopačiek Neymara. Tento gól už zaistil zisk vysnívanej UEFA ušatej trofeje, a takisto zavŕšenie „tréble“ pre katalánsky veľkoklub.

Mato

Pridaj komentár