Florida dovolenka – americký raj na východnom pobreží

Pokiaľ vám nevadí horúce počasie a láka vás tohtoročná letná dovolenka v Amerike, namierte si to rovno na Floridu. Tento slnečný štát ponúka cestovateľom všetko čo má dokonalá dovolenka mať a to tak nádhernú prírodu, krásne pláže a čisté more ako aj mnoho iných atrakcií a nevšedností. Florida dovolenka je plná zábavy a dobrodružstva, nájdete tu prírodné parky s aligátormi, Disney World či dokonca vesmírne stredisko, jednoducho povedané, nudiť sa tu určite nebudete. Pokiaľ sa ale pre Floridu rozhodnete, myslite na to, že týždeň dovolenky vám určite stačiť nebude – vyhraďte si minimálne dva, ideálne až tri týždne dovolenky.

Florida dovolenka

Florida dovolenka poteší aj milovníkov prírody.

Florida dovolenka – čo treba vidieť?

Vybrať tie najkrajšie a najzaujímavejšie miesta na Floride je priam nemožné, no určite nevynechajte návštevu tretieho najväčšieho národného parku Everglades, nazývaného aj zelený floridský raj – Florida dovolenka v Everglades bude pre bežného európskeho cestovateľa nezabudnuteľným zážitkom. Ak vás lákajú dych berúce pláže, potom si to namierte na pláž Naples, kde okrem bieleho piesku a čistého mora nájdete aj dlhé romantické mólo z ktorého je nádherný výhľad na západ slnka. Očarí vás aj súostrovie Florida Keys, predovšetkým Key West – šesť kilometrov dlhý ostrov s palmami a bielymi plážami. No a na východnom pobreží Floridy objavíte najväčšiu americkú kozmickú základňu s obľúbeným Kennedyho vesmírnym strediskom.

Florida dovolenka

Florida dovolenka je dovolenka, na ktorej vás pohltí nočný život.

Florida dovolenka v Miami

Florida dovolenka by nebola kompletná, keby ste sa aspoň na pár dní nezastavili v meste snov – Miami. Miami je plné mrakodrapov, nádherných pláží, krásnych žien a predovšetkým skvelého nočného života, ktorý ocenia najmä mladí cestovatelia. Oddychujte na slávnej Miami Beach, navštívte morské akvárium či opičiu džungľu, kochajte sa pohľadom na štvrť s architektúrou Art Deco alebo ochutnajte vynikajúce jedlo v Little Havana. Florida dovolenka v Miami toho však ponúka ďaleko viac – najlepšie kluby sveta, celoročne svietiace slnko, vychytené nákupné strediská, slávnu Ocean Drive či Lincoln Road alebo baštu umenia v meste – Design District. Zbaľte si teda oblečenie, dovolenka na Floride čaká len na vás!

Lenka

Pridaj komentár