Karibik nie je len Trinidad a Tobago

Niekoľko tisíc malých aj väčších ostrovov a dohromady 13 nezávislých ostrovných krajín. A mnoho ďalších závislých zámorských území. Aj keď ostrovy v Karibiku sa príliš nehodia na individuálne, slobodnejšie a nezávisle cestovanie, mnohých nadšencov to neodrádza. Pretože odmenou sú pre nich neopakovateľné, jedinečné a krásne zážitky z navštívených ostrovov. Pre mnohých turistov aj dovolenkárov je doslova nemožné nezamilovať sa do ostrovov. A nevracať sa na ten svoj ostrov opakovane.

karibik

Karibik je ideálny na plavby.

Príprava a štúdium príručiek

Ako vždy, ak sa rozhodnete niekam vyraziť, je rozumné zásobiť sa potrebnými informáciami a cieľovej destinácii. Je dôležité začať s malou geografiou karibských ostrovov, pretože Karibik môže byť dosť otvorený termín. Zahŕňa v sebe hlavne niektoré časti Strednej a Latinskej Ameriky. Karibik je jedno z tých miest, ktoré je na „tajnom“ cestovateľskom zozname mnohých z nás. Modré moria, pláže s bielym pieskom, horské oblasti a pozostatky koloniálnej histórie. A živá, energiou a šťastím prekypujúca dynamická prítomnosť miestnych ľudí.

Výletnou loďou do Karibiku?

Jedným z najpopulárnejších spôsobov cestovania po Karibiku je výletná loď. Komerčné výletné lode ponúkajú možnosť návštevy viacerých ostrovov počas jedného výletu. Ak však hľadáte pestrosť turistického zážitku a netúžite stráviť len jedno odpoludnie v každom prístave, potom si môžete zvoliť lietadlo. Na väčšinu väčších ostrovov v Karibiku sa dá letieť. Ak ste ale členom skupinky dobrodružných priateľov, potom si môžete dokonca prenajať menšiu jachtu aj s kapitánom a kuchárom. Určite jedinečný zážitok, ako  sa presúvať z ostrova na ostrov.

karibik

Typická doprava pre Karibik.

Karibik ako útočisko pirátov

Na mnohých ostrovoch Karibiku nájdete nielen plantáže a staré kamenné pevnosti z ich európskej koloniálnej histórie, ale aj africké vplyvy ako dôsledok obchodovania s otrokmi. Zaujímavá prítomnosť námorného obchodu tiež lákala pirátov. Mestá ako Port Royal na Jamajke a Tortuga na Haiti sa stali slávnymi práve pre túto časť svojej histórie. Kuchyňa každého jednotlivého ostrova je odlišná. Je to zmes africkej, európskej a pôvodnej ostrovnej.

Milos

Pridaj komentár