Krav Maga je moderným bojovým systémom

krav maga

Krav Maga má za úlohu vás pripraviť na reálne bojové situácie

Systém sebaobrany Krav Maga sa stáva čoraz známejším a možno ste už o ňom aj čo to počuli. Ak nie, tak ide o izraelský bojový systém, ktorý má korene na Slovensku! Jeho podstatou je nie je bojovať, ale čo najefektívnejšie riešiť problémové situácie. Doteraz sa využíval najmä v armádach a ozbrojených zložkách, no dnes je vďaka certifikovaným inštruktorom prístupný pre každého, bez ohľadu na vek či pohlavie. Trénovať Krav Magu je už dnes možné vo viacej ako 50 krajinách po celom svete a napriek tomu sa vďaka certifikovaným trénerom, nevyskytujú žiadne napodobeniny alebo neprofesionálne tréningy. Krav Maga si zakladá na kvalitnej značke a my vieme aké novinky sa chystajú a ako sa ešte viac chcú priblížiť k ľudom.

Výcviky v policajných a ozbrojených zložkách

Problémom v týchto oddieloch býva väčšinou to, že príslušníci majú výcvik na ovládanie zbraní a tiež výcvik na ústne jednanie a riešenie problémových situácii. Avšak priestor medzi týmito dvoma riešeniami, ostáva niekedy nevyplnený. Doteraz sa to riešilo prednáškami s inštruktormi džuda či boxu, avšak Krav Maga má program, ktorý je ako vyšitý pre tieto zložky. Tá totiž spája tie najefektívnejšie údery, páky či kopy do jedného celku, vďaka ktorému na boj vynaložíte menej úsilia a spacifikujete protivníka skôr než stihne ublížiť vám, alebo naopak vy jemu.

Krav Maga z pohodlia domova?

Krav Maga

Záujemcovia o kurzy sebaobrany sa môžu teraz zoznámiť s týmto systémom aj online

Áno, už čoskoro sa budete môcť zoznámiť s týmto bojovým systémom aj online. Maxkravmaga je súbor online tréningov, ktoré sú však akýmsi doplnkom, pre ľudí ktorý z časových alebo iných dôvodov nemôžu trénovať pravidelne. Tiež je vhodný pre ľudí, ktorým už majú skúsenosti s inými bojovými umeniami a chceli by pochopiť filozofiu Krav Magy. Keďže v tomto systéme ide o boj v rizikových situáciách, tak je dôležitá každá odchýlka pri chybnom prevedení a tu už je potrebná spätná väzba trénera, ktorú online cez obrazovku nedostanete. Preto by online tréning nemal nahradiť normálne tréningy a mal by ostať len ako prostriedok na získanie vedomostí.

Mato

Pridaj komentár