Kuchyňa – praktické a funkčné srdce domova

Nielen obývačka, ale aj kuchyňa je pýchou každého domu a to najmä preto, že moderné kuchyne už dávno neslúžia iba na varenie, ale aj na stretnutia za stolom či už s vašou rodinou alebo priateľmi. Kuchyňa je zároveň aj jednou z najväčších položiek pri zariaďovaní interiéru a keďže by vám mala slúžiť k spokojnosti minimálne 10-15 rokov, mali by ste dobre zvážiť to, ako ju zariadite. Mala by pôsobiť reprezentatívne, no v prvom rade musí byť praktická a funkčná. Najdôležitejšou časťou je pochopiteľne kuchynská linka a vďaka bohatej ponuke na trhu si tú svoju vyberie naozaj každý. Ktorá je ale tá pravá pre vás?

Kuchyňa

Kuchyňa je pýchou každého domu.

Kuchyňa a výber kuchynskej linky

Kuchyňa sa dá zariadiť naozaj vkusne, no bude vás to niečo stáť. Kvalitná kuchynská linka niečo stojí, preto si hneď na začiatku vyhraďte finančný strop, teda peniaze, ktoré ste za linku ochotní minúť. Druhým krokom je vybrať správny rozmer linky ako aj to, či si prajete kuchynskú linku v tvare L, U alebo G. Snívate aj o ostrovčeku? Alebo vás skôr láka barový pult? Obzvlášť dôležitý nie je ani tak samotný vzhľad, ale najmä funkčnosť linky a efektívne využitý priestor vo vnútri, pretože dobre prepracovaná linka by mala mať využitý každý jeden centimeter miesta. Pri kúpe si všímajte aj spôsob otvárania dvierok či použitý materiál od ktorého sa vlastne odvíja celková životnosť linky.

kuchyňa

Aj malá kuchyňa sa dá zariadiť rozumne a vkusne.

Malá kuchyňa? Žiadny problém!

O veľke a priestrannej kuchyni sníva asi každá žena, no len máloktorej sa tento sen aj splní. Zariaďovanie malej kuchyni je častokrát dosť náročné, pretože potrebujete, aby bol priestor čo najlepšie využitý, no zároveň nechcete, aby pôsobila preplneným dojmom. Výborný spôsob ako môžete svoju kuchyňu opticky zväčšiť je ten, že zvolíte nábytok, dekorácie, ale najmä podlahy a farby stien vo svetlých odtieňoch. Neverili by ste aké zázraky dokážu urobiť biele steny v kombinácii s kuchynskou linkou, ktorá má napríklad jemné odtiene hnedej či sivej farby. V zásade totiž platí, že čím menšia je vaša kuchyňa, tým viac by ste sa mali vyhýbať tmavým farbám.

Karin

Pridaj komentár