Dámsky župan – na čo nám je?

Nosíte župany? Kedysi v minulosti boli veľmi populárne saténové dámske župany a dámy ich nosili večer po dome. Slúžili ako elegantné nočné oblečenie. Neskôr prišli na svet klasické froté župany, ktoré slúžia tiež ako veľká osuška. Vidieť ich tiež v každom lepšom hoteli. Avšak domáce dámske župany sa akosi zo šatníkov žien časom vytratili a niektoré ženy dokonca nikdy žiadny župan ani nevlastnili. Dámsky župan je však skvelý kus domáceho oblečenia a ak si naň raz zvyknete, už sa ho nezbavíte.

dámsky župan

Praktický pomocník, ktorý nielen zohreje.

5 dôvodov, prečo by ste aj vy mali mať doma dámsky župan

  • Ak mávate niekedy doma hostí a bývate v byte, nie raz sa stane, že do seba „narazíte“. A určite nie je príjemné byť v takejto situácii odhalená viac ako sa patrí. Dámsky župan je preto v tejto situácii je skutočne praktická pomôcka. Dámsky župan, ktorý je dostatočne dlhý a zakrýva všetko čo má zakrývať, je perfektný .
  • Už spomínaný froté župan môže tiež slúžiť ako veľká osuška. Mnoho žien po kúpeli či sprche rado relaxuje, prípadne si spraví manikúru a pedikúru, a používa rôzne domáce skrášľovacie procedúry, na čo je takýto dámsky župan ako stvorený.
  • Chodíte plávať do plavárne? Ak áno, koľko krát ste po vylezení z bazéna „mrzli“ kým ste sa dostali do šatne k vašej skrini a obliekli sa? Stáva sa to pomerne často. Ak nosíte so sebou krátky dámsky župan, už nemusíte viac mrznúť. Taktiež ak ste na dovolenke na pláži župan je skvelý náhradník uterákov.
  • Aj keď je sviatok Halloween pomerne nový sviatok či zábava na Slovensku, existujú rôzne kostýmové párty doma či v baroch. Ak sa vám nechce príliš vymýšľať aký kostým si zvolíte, zvoľte si to najpohodlnejšie čo sa dá. Oblečte si napr. tepláky, tričko a na vrch župan. Vzhľad dokončite nejakou pleťovou maskou a kostým je hotový. Budete mať originálny kostým, v ktorom sa budete cítiť veľmi komfortne, a ešte aj doplníte výživu pre vašu pokožku.
  • Pre mladé dievčatá nie sú výnimočné spoločné dievčenské večery, kedy sa v jednom byte zídu najlepšie kamarátky. Sú známe tiež ako pyžamové párty. Dámsky župan je perfektný outfit pre pedikúry, pleťové masky, alebo kino večer pri dobrom filme s pukancami. Rovnako sa dá využiť ako celodenný outfit ak je vonku upršané sychravé počasie a vy si doprajete jednoducho deň pre seba.

 

Karin

Pridaj komentár