Kuchyňa v bielom už dnes neprevláda

Netreba určite vôbec pripomínať a zdôrazňovať, akým dôležitým miestom je pre rodinný život kuchyňa. Nielen preto, že sa v nej hlavne pripravujú pokrmy a osvieženie pre jednotlivých jej členov. Dôležitá je správne zvolená podlaha a materiál kuchynskej linky, pracovná doska spolu s drezom, charakter svietidiel a doplnky a technicky dokonalé vybavenie kuchyne pod dizajnovým osvetlením. Všetko to však ešte nemusí byť zárukou úspechu a vašej spokojnosti s novou kuchyňou. Pre výsledný dojem je podstatný štýl, vzťah medzi všetkými zvolenými prvkami, ktoré spolu vytvárajú jedinečnú a osobitú atmosféru vašej kuchyne.

Kuchyňa je aj prejavom našej individuality

kuchyňa

Ukážte svoju individuálnosť…

Charakter interiéru nášho bývania napovedá veľa o našom osobnostnom založení. Platí to samozrejme aj o kuchyni. Prejaví sa to vo voľbe a spôsobov kombinovania určitých prvkov a materiálov, výbere elektrospotrebičov, obkladov stien a  umiestnení a charaktere svietidiel. Individualita užívateľa kuchyne a spôsob jej vyjadrenia je v centre dnešného bytového interiéru. Pre každého sa hodí niečo iné  a páči sa nám tiež niečo iné. Aj keď si dvaja ľudia kúpia rovnakú kuchynskú linku, určite ju doplnia inou podlahou a  nezvolia si  rovnakú pracovnú dosku.

Modernosť kuchyne je spätá aj s jednoduchosťou

Jednoduchosť až strohosť spoločne s minimalizmom sa v bytovom interiéri stáva jednýmn z módnych štýlov.  Heslo „menej je niekedy viac“ jednoznačne charakterizuje tento veľmi aktuálny štýl, rovnako ako minimum presne účelných bytových doplnkov a svietidiel. Platí to aj pre kuchyne. Medzi obľúbené a často používané materiály patria  predovšetkým kovy. Hliník, nerez a pochrómované veci sú doplnené mliečnym alebo pieskovým sklom a umelým kameňom. Interiérová farebnosť je viac v chladnejších tónoch.

kuchyňa

Nebojte sa nových vecí!

Kuchyňa je plná doplnkov a spotrebičov

V dnešnej modernej kuchyni sú digestory, sporáky, rôzne typy svietidiel. Úplnou samozrejmosťou sú  varné dosky, drezy, rýchlovarné kanvice a chladničky s nerezovými dverami svojim designom pripomínajúce dokonale funkčné stroje. Moderná kuchyňa svojou estetikou ťaží hlavne z výberu materiálov a z čistoty a jednoduchosti tvarov.

Karin

Pridaj komentár