Kufor – dôležitý spoločník na cestách

Konečne prišla jar a tak sme k svojím vytúženým letným dovolenkám zase o krok bližšie. Niektorých čakajú dovolenky a cestovanie už v priebehu apríla a mája (napr. rôzne poznávacie zájazdy a wellness pobyty). My ostatní si ešte chvíľu počkáme na hlavnú letnú dovolenkovú sezónu, ktorá začne asi v polovici júna a potrvá až do septembra. Prvým krokom k vytúženej dovolenke je vybrať si tú správnu destináciu, hotel či pobyt, ale veľmi dôležitým a potrebným spoločníkom každej dovolenky či zájazdu je aj vhodne zvolený kufor. Keďže ponuka cestovných batožín v podobe rôznych batohov, tašiek aj kufrov je dnes už mimoriadne bohatá a pestrá, poradíme vám, čím sa riadiť pri ich výbere.

kufor

Vybrať si kufor tej správnej veľkosti je dôležité.

Ako si vybrať správny kufor na cesty?

Okamihy, keď už balíme kufre, patria asi k tým najpríjemnejším, pretože vieme, že nás čaká voľno a relax. Avšak skôr, ako sa do balenia pustíme, je potrebné vybrať ten správny kufor, do ktorého pohodlne a bez stresu zbalíme všetko potrebné. Každému je asi okamžite jasné, že prvým veľmi dôležitým kritériom výberu je veľkosť kufra a objem, ktorý nám poskytne. Pri tomto rozhodovaní je dôležité zohľadniť počet osôb a dĺžku pobytu, na ktorý sa chystáme. Pretože je veľký rozdiel zabaliť všetko potrebné na klasický týždňový pobyt alebo na dovolenku trvajúcu aj 2 či 3 týždne. Taktiež počet osôb je rozhodujúci. Ak napr. cestujete vo dvojici, postačí vám aj jeden stredne veľký kufor alebo dva menšie. V prípade, že je to však rodinný výlet, ktorého súčasťou budú aj malé deti, vhodnejšia je dvoj- či trojdielna súprava kufrov.

kufor

Kufor si vyberajte aj podľa spôsobu prepravy na dovolenku.

Kufor vyberajte aj podľa spôsobu prepravy!

Veľký rozdiel je aj v spôsobe prepravy na dovolenku. Pretože ak cestujete napríklad svojim osobným autom, počet a veľkosť kufrov môže byť limitovaná jedine veľkosťou úložného priestoru v aute. Avšak pri leteckej preprave sú aj rôzne ďalšie limity a obmedzenia, napríklad z hľadiska veľkosti príručnej batožiny či povolenej hmotnosti na jednu osobu. Prípadne limity súvisiace s typom letenky v ekonomickej triede. Pri leteckej preprave je tiež potrebné vybrať si kufor, ktorý má možnosť uzamknutia či praktické kolieska.

Dada

Pridaj komentár