Kuchynské linky – výber ich typu, štýlu a farebnosti

kuchynské linky

Kuchynské linky – páči sa vám skôr minimalistická elegancia alebo útulnosť a vôňa domova?

Kuchyne sú dôležitou súčasťou našich domácností, pretože sa tu odohráva podstatná časť našich životov, pripravujeme tu jedlo, spoločne stolujeme aj komunikujeme, či riešime rôzne rodinné záležitosti. V kuchyni je jednoducho vždy fajn, akosi príjemnejšie a útulne. Ako však vytvoriť kuchyňu, ktorá bude skutočným zosobnením domácej pohody a tepla rodinného krbu? Podstatnú časť každej kuchyne tvoria kuchynské linky, preto nám väčšinou veľmi záleží na ich výbere, od ktorého sa potom odvíjajú aj všetky ostatné doplnky (napr. jedálenský stôl, stoličky) či celkový štýl a atmosféra kuchyne.

V akom štýle si vyberať kuchynské linky?

Kuchyňa a kuchynské linky môžu mať rozličné formy, podoby aj štýl a ich výber do veľkej miery závisí od osobných preferencií, priestorových možností aj počtu osôb v domácnosti. Veľkosť a typ kuchynskej linky by mal byť samozrejme v súlade s potrebami celej rodiny, preto je dôležitým kritériom aj veľkosť odkladacích priestorov a pracovných plôch. Veľký podiel na celkovej atmosfére kuchyne má však najmä štýl a prevedenie kuchynskej linky, pretože úplne iné pocity navodia moderné minimalistické kuchynské linky a iné napr. kuchyňa vo vidieckom štýle. Záleží len na vás či vyhľadávate skôr čisté línie, lesk, neutrálne farby (bielu, čiernu) a dokonale čistý úhľadný priestor alebo vám je už na pohľad príjemnejší vzhľad a krása prirodzeného dreva, prípadne vás láka výrazná farebnosť v odtieňoch červenej, modrej alebo žltej.

Aj farebnosť kuchynských liniek nás ovplyvňuje

kuchynské linky

Viete, aká je najlepšia kombinácia farieb pre kuchynské linky?

Farby, s ktorými denne prichádzame do kontaktu, na nás chtiac či nechtiac vplývajú, pôsobia na naše pocity, nálady, emócie a to najmä farby nachádzajúce sa na veľkých plochách, akými sú napr. aj kuchynské linky. Dobre preto zvážte akú dominantnú farbu pre vašu kuchynskú linku vyberiete, napr. biele kuchynské linky, ktoré sú stále veľmi obľúbené, pôsobia presvetľujúco, elegantne a čisto niekedy však až príliš neosobne a sterilne, preto je vhodné využiť ich dobrú kombinovateľnosť a doladiť ich kontrastnou teplejšou farbou. Hnedá, ktorá je aj najtypickejšou farbou dreva, zase pôsobí bezpečne, teplo a elegantne.

Ak si pri výbere kuchynskej linky a zariaďovaní celej kuchyne neviete rady, určite sa oplatí obrátiť sa na interiérové štúdio.

Dada

Pridaj komentár