Kúpeľňové predložky –bezpečná dekorácia pre vašu kúpeľňu

K vybaveniu každej kúpeľne patria okrem základných a nevyhnutných vecí ako je sprchový kút, umývadlo či vaňa, aj drobné doplnky a kúpeľňový textil.

Kúpeľňové predložky – prečo ich vlastne potrebujeme?

Kupeľňové predložky

Kupeľňové predložky zoženiete v rôznych farbách

Práve doplnky a textílie prispievajú k celkovému vzhľadu a útulnosti kúpeľne. Textílie v kúpeľni však nie sú len uteráky či osušky, ale aj kúpeľňové predložky a koberčeky, ktoré sú veľmi príjemné na dotyk a pri výstupe z vane či sprchovacieho kúta zabránia priamemu šliapnutiu na chladnú dlažbu. Zároveň znižujú riziko pošmyknutia, ktoré hrozí pri kontakte vlhkých bosých nôh a dlažby. Kvalitné kúpeľňové predložky s protišmykovou úpravou sú teda nielen dekoráciou, ale aj bezpečnostným prvkom v kúpeľni. S ich pomocou môžeme tiež rýchlo a jednoducho meniť vzhľad kúpeľne, pretože nie sú až tak finančne náročné ako napr. výmena nábytku či iné úpravy.

Aký materiál je najvhodnejší?

Pri výbere kúpeľňových koberčekov sa rozhodujeme na základe ich tvaru, farby či vzoru, ale tiež podľa materiálu, z ktorého sú vyrobené. Asi najobľúbenejšie sú mäkučké, huňaté koberčeky z kvalitných prírodných materiálov, akým je napr. 100% česaná bavlna. Luxusné kúpeľňové predložky, ktoré sa vyrábajú aj z bambusového vlákna, sú nielen veľmi príjemné na dotyk, ale majú aj vysokú absorpciu a antibakteriálnu úpravu, takže sú naozaj dobrou voľbou a rozhodne vás nesklamú. Na výber sú aj kúpeľňové predložky a koberčeky zo syntetických materiálov, no kompromisom môžu byť aj predložky, ktoré sú kombináciou prírodných materiálov a menšieho  množstva syntetických vláken. Spôsob údržby týchto bavlnených aj syntetických výrobkov býva väčšinou nenáročný, no mal by byť vždy uvedený na štítku v pokynoch od výrobcu.

Iné alternatívy

kúpeľňové predložky

Novinkou sú kamenné kúpeľňové predložky

Vytvoriť bezpečný protišmykový povrch vo vašej kúpeľni či sprchovacom kúte je možné aj menej tradičným spôsobom ako bežnou bavlnenou predložkou. Zaujímavou  možnosťou je tzv. kamienkový koberec, ktorý je absolútnou novinkou a doposiaľ bol známy najmä z exteriéru. Skladá sa z pravých riečnych prípadne mramorových kamienkov, rôznej frakcie a spojiva, ktoré tvorí živica a tvrdidlo.

Nech si už vyberiete akýkoľvek vzhľad pre vaše kúpeľňové predložky, jedno je isté – vo vašej kúpeľni by sa kvôli bezpečnosti mala aspoň jedna určite nachádzať!

Mato

Pridaj komentár