Latexové rukavice chránia pred vírusmi či infekciou

Predovšetkým v dnešnej dobe poznačenej koronavírusom je čas zamyslieť sa nad zvýšeným používaním rukavíc, a to aj na miestach, kde sme ich predtým neboli zvyknutí používať. Z rúk sa totiž prenesie vírus najľahšie. Podvedome sa rukami dotknete tváre minimálne 30 x denne. V niektorých prípadoch sa počet dotknutí môže vyšplhať až na 300 x, a to je už vcelku ľahká cesta k nakazeniu. Aj preto v dnešných dňoch môžete vidieť vystupovať našich popredných predstaviteľov, vrátane prezidentky, vždy striktne v rukaviciach. Latexové rukavice teda zohrávajú výraznú úlohu z potláčaní vírusu, a spoločne s rúškami by mali byť v tomto období našou „povinnou výbavou“.

Inteligentné kvalitné pracovné rukavice máčané v latexe

Aké latexové rukavice poznáme?

Väčšina z nás si pod latexovými rukavicami predstaví hromadné balenie jednorazových rukavíc. Okrem takýchto jednorazových však existujú aj latexové rukavice, ktoré prechádzajú kvalitnou výrobou a vydržia vám oveľa dlhšie ako iba na jedno použitie. Takéto rukavice sú vyrábané prevažne z bavlny, ale aj z iných textilných materiálov, a v latexe sa potom vymočia. Takéto rukavice existujú polomáčané ale aj celomáčané. Latex v tomto prípade dopomáha k lepšiemu prispôsobeniu sa rukavíc k rukám a zabraňuje šmýkaniu vecí z rúk. 

Kvalitné jednorázové latexové rukavice pudrované

Prečo a kde používať rukavice

Latexové rukavice sú priliehavé a pružné, preto sú pri nosení pohodlné a príjemné. Ďalej majú pomerne vysokú odolnosť proti roztrhnutiu. Pokiaľ máte problémy s potením rúk, aj tu je pre vás riešenie, a to v podobe rukavíc pudrovaných. Ak by ste mali odpovedať na otázku, kde sa latexové rukavice dajú využiť, asi každého nás napadne ako prvé medicína a lekári. Ozrejmime si ale aj iné pracovné odvetvia, kde sa rukavice využívajú. Spomeňme maliarov, predajcov potravín, automechanikov, sklenárov, elektrikárov či záhradníkov. Ale ako sme už spomenuli na začiatku článku, v dnešnej dobe sa rukavice dajú využiť úplne všade, je to proste skvelá prevencia. A preto:  tak ako nosiť rúško, tak ani nosiť rukavice nie je hanba.

Karin

Pridaj komentár