Letná dovolenka je úspešným liekom na syndróm vyhorenia

Vysoké pracovné nasadenie na plné obrátky po celý rok? Pre zamestnávateľa je to ako sen, pre zamestnanca živá nočná mora, ktorú zažíva paradoxne počas dňa. Existujú krajné situácie, ktoré vedia dohnať človeka až k zúfalstvu. Prepracovanosť vedie ku syndrómu vyhorenia, ktorého vyústením je väčšinou opustenie zamestnania. Dá sa proti tomu nejako bojovať? Určite áno. Receptov na potlačenie syndrómu vyhorenia je viacero. Tým najúčinnejším je vypnúť úplne a odísť z miesta, ktoré znamenajú pre vás len starosti a stres. Letná dovolenka je východiskom, ktoré vašu myseľ privedie na nové myšlienky.

letná dovolenka

Nemajte zlý pocit z ničnerobenia, letná dovolenka je určená práve na to

Letná dovolenka je nekončiaci relax

Syndróm vyhorenia je výraz, ktorý sa používa od roku 1974. Jedná sa o stav únavy a frustrácie, ktorý je spôsobený úplným sa oddaním veci, spôsobu života, vzťahu, ktorý nespĺňa očakávania, na úkor úsilia, ktoré ste na vec vynaložili. Výsledkom takéhoto stavu môže byť narušenie vzťahov vo vašej rodine, s priateľmi a partnerom. Všetko plynie z vašej nespokojnosti, ktorá vie byť medzi ľuďmi priam až toxická. Stratili ste nadšenie, všetko vidíte negatívne, neviete sa sústrediť na jedlo, spíte málo a ste často chorý? Letná dovolenka v zahraničí je ideálne riešenie vášho problému.

letná dovolenka

Miesta ako tieto Vám určite dodajú energiu a pozitívnu náladu

Doprajte si spánok, skvelé jedlo a spoznávajte krajinu

Na každý problém existuje liek. Na nedostatok spánku automaticky platí dostatok spánku. Vydajte sa na dovolenku aspoň na jeden týždeň a doprajte si 10 hodín spánku denne. Máte čo dobiehať. Pre mozog je najlepšie ak zberá informácie o niečom, čo nemá s vašim životom doma na Slovensku žiaden súvis. Preto cestujte po krajine a spoznávajte každý kút danej destinácie. Vezmite si knihu, po ktorej ste dlho túžili a prečítajte si ju. Navštevujte miestne reštaurácie, kde majú miestne čerstvé suroviny. Užite si každý slnečný lúč a každú vlnu na pláži či západ slnka nad hladinou mora. Je na vás či si vyberiete klasické európske destinácie ako Španielsko, Taliansko alebo Grécko, či sa rozhodnete zájsť do Thajska a Vietnamu. Netrápte sa a zažite jedinečnú letnú dovolenku.

Natali

Pridaj komentár