Bezpečné hračky pomáhajú vyhnúť sa úrazom

Bezpečnosť je pri našich deťoch základom, o ktorý sa snaží každý rodič. Vieme, že donekonečna a vkuse ich nemôžeme mať pod dohľadom. Ale existujú možnosti, ktoré nám to uľahčujú. Deti množstvo času strávia hraním sa s ich obľúbenými hračkami. Častokrát práve hranie je prostriedok, ako zabaviť dieťa bez našej fyzickej prítomnosti. Preto je dôležité vyberať im hračky, ktoré spĺňajú prísne kritéria ohľadom bezpečnosti. Bezpečné hračky sú pre deti vhodné a majú aj svoje špecifické označenie, ktoré môžete vidieť na obale priamo pri kúpe. Povieme si, na čo je treba prihliadať pri výbere, a ako sa vyhnúť závadným a nebezpečným produktom v hračkárstvach.

bezpečné hračky

Aj plastové hračky môžu byť bezpečné a ekologické

Bezpečné hračky nezvyknú byť komplikované

Zvedavosť malých detí nepozná hraníc. Práve to je dôvod, prečo dochádza k toľkým úrazom počas ich predškolského veku. Náš dosah na tieto nehody býva krátky. To je dôvod prečo si zaopatriť bezpečné hračky, vďaka ktorým sa nemusíte o svoje dieťa báť. V zásade platí, že čím je hračka jednoduchšia, o to menšia je pravdepodobnosť, že bude obsahovať ostré tvary a malé častice, ktorými by si ratolesti ublížili. Navyše komplikované hračky, ako sú digitálne hračky s obrazovkami nemajú pre vývoj dieťaťa takmer žiaden prínos. Dokonca v nich vyvolávajú pohodlnosť a neaktivitu. Pri hraní by mali využívať svoje ruky, čím posilňujú motoriku a konkrétne časti mozgu. Vďaka kreatívnym hračkám sa učia orientácii v priestore.

bezpečné hračky

Čarovná tabuľka na kreslenie patrí tiež do kategórie bezpečné hračky

 

Bezpečne a kreatívne

Detská fantázia nepozná hraníc. Jednoducho nepoznajú realitu, a nemusia si svoje predstavy podložiť exaktnými poznatkami. To je priestor pre využívanie kreatívnych hračiek. Vďaka nim nezažijú len bezduché hranie sa, ktoré ich po čase omrzí, ale budú spoznávať hranice svojich schopností a kreatívneho myslenia. Niekedy to nemajú spočiatku jednoduché. Vtedy je úlohou rodiča byť dieťaťu na blízku a usmerňovať ho v hľadaní správnych riešení. Pokiaľ sa bude mať o koho oprieť, dokáže sa časom postaviť na vlastné nohy. Doprajte potomkovi naplniť jeho potenciál už v absolútnych počiatkoch. Bezpečné hračky sú voľne dostupné aj na internete.

Petra

Pridaj komentár