Lymfatická masáž je forma jemnej masáže

Na začiatok si pre istotu priblížme pojem lymfatická masáž. Lymfatická drenážna masáž je forma jemnej masáže, ktorá podporuje pohyb lymfatických tekutín v tele. Kvapalina v lymfatickom systéme pomáha odstraňovať odpad a toxíny z telesných tkanív. Niektoré zdravotné vplyvy môžu spôsobiť hromadenie lymfatických tekutín. Lymfatická masáž môže byť prospešná pre ľudí s ochoreniami alebo príznakmi ako sú napríklad opuchy, kožné poruchy, únava, nespavosť, stres, tráviace problémy, artritída či migrény.

lymfatická masáž

Lymfatická masáž pomáha telu aj psychike.

Lymfatická masáž a jej výhody

Zatiaľ čo srdce nepretržite pumpuje krv cez krvné cievy, lymfatický systém sa spolieha na pohyb hladkých svalov, aby transportoval tekutinu cez lymfatické cievy. Zdravotné anomálie môžu prerušiť normálny tok lymfy a spôsobiť, že sa lymfatická tekutina nahromadí v určitej oblasti tela, často v pažiach alebo nohách, kde môže spôsobiť opuch. Tento stav sa nazýva lymfedém. U ľudí sa môže vyvinúť lymfedém v dôsledku infekcií, liečby rakoviny, ktorá zahŕňa odstránenie lymfatických uzlín a stavu, ktorý poškodzuje lymfatický systém. Lymfatická masáž môže znížiť opuch a zlepšiť krvný obeh v lymfatickom systéme. Lymfatická masáž je tiež súčasťou liečebného programu. V dnešnej dobe ju však už môžete nájsť aj v profesionálnych health alebo beauty salónoch. Môžete tým ušetriť zdĺhavé čakanie, kým vám doktor takúto masáž zabezpečí.

lymfatická masáž

Lymfatická masáž je jemná forma masáže.

Masáž, ktorá pomáha

Ľudia, ktorí využívajú lymfatické masáže, si môžu všimnúť, že sa znižuje ich opuch. Prinajmenšom by sa opuch nemal zhoršovať. Ľudia s lymfedémom by mali naďalej používať kompresné ponožky alebo rukávy, aby sa predišlo opuchom. Tí, ktorí používajú lymfatickú masáž na liečbu, môžu mať menšiu stuhnutosť a bolesť a tiež si môžu všimnúť zlepšenie celkového zdravotného stavu. Ľudia môžu tiež zlepšiť svoju funkciu lymfatického systému a pomôcť odstrániť viac odpadu z tela pomocou tejto masáže. Ľudia by nemali mať lymfatickú masáž, ak majú krvné zrazeniny, problémy s obličkami, infekcie alebo problémy s obehom. Ak máte nejaké zdravotné ťažkosti, pred vykonaním lymfatickej masáže sa poraďte s lekárom.

Milos

Pridaj komentár