Navštívte historický devínsky hrad

Či už patríte medzi rodených Bratislavčanov alebo prichádzate do nášho hlavného mesta iba na návštevu, devínsky hrad určite stojí za vašu pozornosť. Ide o historické miesto, ktoré predstavuje ideálnu voľbu, ako stráviť voľný deň. Príjemné prostredie a nádherné pohľady lákajú nielen ľudí z našej krajiny, ale aj z iných kútov sveta. Predsa len ide o jeden z najstarších hradov, ktoré na Slovensku máme. Okrem toho sa hrad Devín vyznačuje aj tým, že sa nachádza pri sútoku rieky Dunaj a Morava. A práve z hradu je možno pozorovať tento prírodný úkaz v plnej kráse.

devínsky hrad

Navštívte toto jedinečné a historické miesto.

Výlet na devínsky hrad loďou

Veľkou výhodou, ktorou devínsky hrad oplýva je jednoduchá dostupnosť. Hrad sa totiž nachádza v obci Devín, ktorá je súčasťou mesta Bratislava. Nemusíte sa teda vydať do nášho hlavného mesta autom na to, aby ste mohli tento hrad navštíviť. Možné je využiť mestskú hromadnú dopravu, ktorá vás v priebehu pár minút dovezie do Devína. Potom vám už len stačí absolvovať krátku prechádzku a ste tam. Avšak, pre tých, ktorý by si chceli tento výlet trošku ozvláštniť môžu ako dopravný prostriedok využiť aj loď. Váš pohľad na tento jedinečný hrad tým naberie úplne nový rozmer. Vyhnete sa tak veľkému množstvu turistov a bude vám doprianý skutočne unikátny pohľad.

devínsky hrad

Jedinečný pohľad na devínsky hrad z Dunaja.

Do Viedne po Dunaji

Vďaka Dunaju je možno absolvovať mnohé plavby z nášho hlavného mesta. Pravidelné plavby vás vezmú do okolia Bratislavy a ukážu vám miesta, ktoré len tak z cesty neuvidíte. Veľmi populárnym výletom je však plavba do Viedne. Viedeň je krásnym a historickým mestom, ktoré má čo ponúknuť počas celého roka. A práve plavba k našim rakúskym susedom vám poskytne krásny pohľad aj na devínsky hrad, ktorý budete mať po ceste. Vydajte sa preto na cestu poznania Bratislavy, jej okolia a Viedne v rámci svojho voľného dňa. Je úplne jedno s kým chcete výlet absolvovať. Je vhodný pre každého a rovnako tak si ho každý dokáže naplno vychutnať a užiť.

Petra

Pridaj komentár