Maľovanie bytu – dajte stenám nový vzhľad!

S príchodom jari je ten správny čas na to, aby ste trochu zmenili vzhľad stien vo vašom byte. Maľovanie bytu nie je nič náročné a hravo to zvládne každý z vás, stačí si všetko vopred premyslieť, pripraviť a smelo do práce. Nie, nepotrebujete žiadneho maliara. S dnešným maliarskym vybavením vám robota pôjde od ruky a na konci sa budete cítiť právom hrdí na to, čo ste dokázali. Maľovanie bytu je navyše skvelý spôsob ako dodať izbám nový šmrnc, pričom nová farba stien je tou najlacnejšou formou ako zmeniť ich vzhľad. Alebo si myslíte, že kúpa nového nábytku a doplnkov by vás vyšla lacnejšie? Ťažko! Takže chyťte štetec do ruky a začnite!

maľovanie bytu

Maľovanie bytu je dobrý spôsob ako mu dodať nový vzhľad.

Maľovanie bytu – nepodceňujte prípravu!

Tou najčastejšou chybou, ktorú ľudia pri maľovaní robia, je to, že nevenujú príprave na maľovanie bytu dostatok času a energie a snažia sa prejsť rovno ku kroku, kde už steny maľujú. A to je veľká chyba! Ak podceníte prípravu, pocítite to predovšetkým na konci maľovania, kedy čistením nábytku, podlahy a okien strávite viac času, než samotným maľovaní. A pritom sa tomu dá tak jednoducho predísť. Skôr ako začnete maľovať, odneste z miestnosti ľahšie kusy nábytku, tie ťažšie dobre pozakrývajte a presuňte do stredu a podlahu prekryte kartónom či fóliou. Páskou prelepte zásuvky, lišty na podlahy, vypínače ako aj rámy okien a dverí a až po takejto príprave sa môžete vrhnúť na samotné maľovanie.

maľovanie bytu

Keď už sa rozhodnete pre maľovanie bytu, rozhodne nezabudnite na dôkladnú prípravu.

Maľovanie bytu – ako na to?

Štetec ale ešte do ruky neberte! Uistite sa, či sa starý náter zo stien neodlupuje a ak áno, špachtľou ho preškrabte a prípadné praskliny či diery vyplňte stierkou. Steny potom natrieme spevňovacím penetračným náterom a až potom začneme s maľovaním. Maľovanie bytu je už akousi čerešničkou na torte. Maľujte vždy od stropu a postupujte smerom od okna, pričom najprv namaľujte štetcom rohy, okraje a iné ťažko prístupné miesta. Potom pokračujte s valčekom, ktorý vám maľovanie o dosť uľahčí a hlavne urýchli. Výberu farby však venujte dostatočnú pozornosť a keďže ste ušetrili nemalé peniaze na maliarovi, zainvestujte radšej do kvalitnejšej farby – napríklad do umývateľnej.

Mato

Pridaj komentár